על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י שירה אינגבר-כהן, פסיכולוגית קלינית מומחית
שירה אינגבר-כהן, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת ביחידים (ילדים, נוער ומבוגרים) ובזוגות, ומדריכת הורים. משלבת בעבודתה מגוון גישות טיפוליות: הגישה הפסיכודינמית (הגישה ה"קלאסית"), IPT, סכמה תרפיה, CBT מבוסס מיינדפולנס, EFT לזוגות. עמוד בפייסבוק: Shira.Ingber.Cohen
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


 X

שלום אנונימית, אני שמחה בשבילך שהתחלת טיפול ושאת מרגישה שהוא מיטיב עמך. בימים אלו במיוחד ניתן למצוא ברשת הרבה הרצאות וקורסים בנושא התמודדות עם מתחים, כמו למשל קורס MBSR של "מכון מודע" של הבינתחומי. עם זאת, אני ממליצה בחום להתייעץ עם המטפל/ת שלך ולראות איזו עזרה תתאים ותעלה בקנה אחד עם מה שאתם עושים בטיפול, כדי למנוע בלבול וכדי להגביר את היעילות. ייתכן שהמטפל/ת עצמם יוכלו לתת לך כלים שיסייעו להתמודד עם מתח בין הפגישות. בהצלחה, שירה


נשמע שאת מתגעגעת למטפלת שלך. תחושה שהיא טבעית. אני לא חושב שכדאי להילחם ברגשות הללו, אלא לקבלן, וללמוד מהן. תשובה לבחור חרדי, נשמע שמתעוררות בך תחושות מיניות- אין בכך כל דבר פסול. התחושות האלה קשורות גם לקשרים ולחוויות בחייך. משום מה, כל זה מעורר בך מצוקה, שנשמעת שהיא משמעותית. אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי. ממליץ לך גם למצוא מטפל איתו תרגיש בנוח, וכזה שלא תחוש ממנו ביקורת. בהצלחה


שלום דוד, נשמע שמתעוררות בך תחושות מיניות- אין בכך כל דבר פסול ! התחושות האלה קשורות גם לקשרים ולחוויות בחייך. משום מה, כל זה מעורר בך מצוקה, שנשמעת שהיא משמעותית. אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי. ממליץ לך גם למצוא מטפל איתו תרגיש בנוח, וכזה שלא תחוש ממנו ביקורת. בהצלחה רבה.


שלום דני, ניתן לשוחח עם ההורים בנפרד מכל מיני סיבות. כמובן כאשר יש חשד לפגיעה כלשהי של אחד ההורים- אך לא רק. ייתכן למשל כאשר יש רצון להבין את המתרחש מ״ כמה זוויות״ של כל אחד מההורים בנפרד. בכל מקרה ניתן ורצוי לקבל ממי מהמראיינים הסברים בנוגע לדרכי העבודה.


שלום לך. את מתארת מאורעות קשים ומטלטלים. ממליץ לך לפנות לטיפול פסיכולוגי שיתמוך בך בזמנים האלה. לשאלתך : אפשר לשער שיש קשר בין ההטרדה שעבר בילדות ובין המעשים כיום. הרבה פעמים הפוגעים מינית חוו פגיעה כלשהי בעברם.


שלום לך, נשמע שאת מתעניינת במסוגלות שלך, ועד כמה תחושות של חוסר ביטחון מגבילות אותך בהקשרים הללו. אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי על מהת לברר את הסוגיות החשובות האלה לעומק.


שלום רננה, הסיטואציה שאת מתארת נשמעת ככזו שחשוב לברר אודותיה, מכיוון שייתכן שילדכם סובל ממצוקה רגשית, וטוב שפניתם לפסיכולוגית בהקשר הזה. מהפרטים שכתבת לא ברור מדוע הפסיכולוגית הפרידה בינך ובין בעלך בשיחה, ומדוע ההסבר להתנהגותו של הילד פשטני. בהקשרים מסוימים מקובל להפריד בין הורים בבירורים מהסוג הזה, אבל בכל מקרה יש לתת מענה לשני ההורים, ביחד או בנפרד. אני מציע לך לפנות בעצמך לפסיכולוגית עימה נפגשתם, ולשאול אותה את השאלות אותן את מעלה. אם תשובתה לא מספקת אותך, אני מציע לך ולבעלך לפנות ליעוץ נוסף, מתוך מטרה לברר לעומק את ההתנהגות של הילד שמדאיגה אתכם.שלום יעל, אמי מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בכל מקרה, שילווה אותך בהתמוגגויות שאת מתארת. לגבי הפגישה הראשונה עם הפסיכיאטר - מציע לך לשתף אותו בחששות שלך, ולזכור שהמטרה היא לסייע לך. בהצלחה.


שלום יעל, המצב עם הקורונה מעורר חששות, עבור כולנו. בגלל שהידע על הוירוס חלקי, גם אין לנו הבנה ושליטה מלאה על מה שקורה. קשה לפעמים להשלים עם מצב כזה. אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי שיוכל לסיעע בתמיכה רגשית במצב.


שלום אסתר, את שואלת שאלות רבות וחשובות על עצמך. המקום לבחון את השאלות האלו ולעסוק בהן הוא במסגרת טיפול פסיכולוגי. מציע לך לפנות עם הדברים למטפל/.ת אתם כבר נפגשת. בהצלחה


שלום לך, טוב שקבעת פגישה עם פסיכולוג. מציע לך לשתף בפגישה מתחושותיך. בינתיים, מציע לך פחות לחפש באינטרנט הסברים שונים לתחושות שאתה מרגיש, ולעשות באופן רגוע את הדברים השגרתיים בחייך.