על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


 X

שלום מאיר מדבריך עולה שאתה ואישתך בקשר זוגי טוב. אך למרות הקשר הטוב בינכם אתה חושש לקשר שיש לה עם חבר לעבודה. השאלה היא האם אתה סומך על בת הזוג שלך? האם יש לך סיבות לחשוד? האם בשנות הזוגיות המשותפות שלכם היא לא שיתפה אותך והסתירה ממך דברים? אם התשובה לכל הדברים האלו היא שאתה סומך על בת הזוג שלך אז תשוחח איתה על החשש ותתן לה את האפשרות לשתף. אם הכל נראה לך אמין תנסה להניח לעניין ותשקיע בחיזוק הזוגיות. שרי


שלום לינה. מדבריך עולה קושי ביחסים האנטימיים בינך לבין זוגך. ברור שיש כאן קושי הנושא הוא נושא עדין ורגיש אך עדיין זה לא מה שאת מוכנה לקבל במערכת זוגית . את צריכה למצוא את הדרך לפתוח את הנושא להציע לו אולי טיפול אצל מטפלת מינית. בנצלחה


הי אלי. מדבריך עולה קשר מן העבר שהתפתח שוב והיה נעים ומספק עבור שניכם. לא ברור מדבריך מה אתם תכננתם למשך הקשר מלבד כייף ובלויים ואיך היה נהוג בנכם בעבר ובביקור האחרון כספית. כנראה שהיתה אי הבנה שלא השכלתם לפתור אם אתה עדיין מעוניין בקשר ויש מקום לשיח בנכם תנסה לפתור את אי ההבנה שנפלה בנכם ולהבא תנסה להיות ברור יותר על כל הפרטים. בהצלחה.


שלום נוי, מדבריך עולה קשר זוגי מורכב מלווה בחוסר אמון. ממליצה לפני שאת פונה לגירושים להיעזר בטיפול זוגי. בגידה היא גם הזדמנות לבדוק מחדש ולתקן אם אפשר. בהצלחה. שריהי אלונה מדברים עולה קשר שרק הולך ומתקרב. אם אכן את מרגישה כך וחשוב לך לדעת מה עתיד הקשר ואת רואה את עצמך בעתיד בקשר מחייב על כל המשתנים מכך. אין יותר משיחה פתוחה וכנה על כך. אם את מעוניינת לתת לזמן לעשות את שלו ולאן שהיחסים יתקדמו את מרוצה אז תשארי כך. בהצלחה.


הי בתאל מהדברים עולה שאת ביחסים אחרי גרושים עם מישהו שדרוש לו זמן לקבל שאת עם שני ילדים ולא רווקה כמוהו. נראה לי שכדאי לתת לו זמן להחליט ולא ללחוץ עליו להיות בקשר, אני מבינה שזה קשה לו על אחת כמה וכמה קשר מורכב. תאפשרי לו את הזמן כדי להחליט כי התהליך לא פשוט עבורו ולא נכון ליצור לחץ כי את רוצה פתרון מהיר. בברכה שרי


הי ניר, טוב לשמוע שאחרי 20 שנה ביחד הכל טוב ואישתך מבקשת שינוי ויותר גיוון. אין לי אפשרות לומר לך מה יקרה. אם אתם פתוחים מכילים סומכים זה על זו החוויה יכולה לתרום ולא לסכן. איך אתם מגיעים לזה זה מה שחשוב שנה טובה. פתיחת מערכת היחסים זוכה בעת זו לפופולריות רבה בקרב זוגות. אך יחד עם זאת דרך חיים זו אינה מתאימה לכולם. אציין שלפני שבוחרים באפשרות זו יש להבין היטב את המורכבויות ולדבר עליהם בניכם בפתיחות. פתיחת מערכת יחסים עשויה להעשיר את הקשר/ החיים, אך אם עושים זאת מהמניעים הלא נכונים, היא עשויה לעשות את ההיפך- ולהרוס. עצתי שלפני שמקבלים החלטה, ללכת להיוועץ עם איש מקצוע שמבין בתחום וקצת לחקור את הצורך והמניעים של כל אחד מכם ועל הדרך לקבל גם כלים.

הי אנונימית כפי שנמכר מתאר לך הוא בהליכי גירושין תוודאי שאכן זה קורה מה המשמעות של הליכי גירושין כי אם זה לא קורה אז ברור שהסיפור הוא רק בגידה ללא כל כוונת. אם אכן התהליך מתקדם והילדים הינכם מתבססים תוכלי רק אז להתייחס לסוגיה הזו.