על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
 X

שלום לך, נשמע שעברת שנים סוערות למדי, ושכעת אתה ניצב מול השאלה הלא פשוטה של כיצד לבנות את חייך מחדש. כנראה שאין דרך אחת שהיא הנכונה, ושעליך למצוא את דרכך לא רק בהתאם למה שעשית בעבר, אלא גם בהתאם למה שאפשרי עבורך בהווה. כדאי לנסות לשתף בהתלבטות אנשים שקרובים אליך ומכירים אותך טוב (אם יש), וכן ניתן לפנות לייעוץ מקצועי בנושא. בהצלחה!
שלום לך, ממה שאת מתארת, נשמע שאת סובלת מחרדה גופנית, וכי הדבר פוגע באיכות חייך. כדאי לפנות לפסיכולוג/ית או פסיכיאטר/ית לשם בירור החרדה וקבלת המלצה לכיוון טיפולי מתאים. בהצלחה


שלום משה, בעת חרדה, בהחלט מתרחשות תופעות פיזיות, ביניהן דופק מואץ. עם זאת, אין באפשרותי להתייחס למדדים פיזיולוגיים מדויקים ושאלות אלו יש להפנות לרופא המשפחה. בהצלחה!שלום ארנון, התחושות שאתה מתאר בהחלט יכולות להיות קשורות לחרדה. עם זאת, אם התחושות הללו ממשיכות חשוב קודם כל לפנות לבירור רפואי ולשלול מצב גופני שגורם לכך. בהצלחה!

שלום יעל, ממה שכתבת עולה כי החרדות מהן את סובלת פוגעות בתפקוד ומגבילות את אפשרותך להתקדם באופן שתואם את גילך. כדאי לפנות להערכה אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטרי ולקבל המלצה באשר לכיוון טיפולי מתאים. בהצלחה!