על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.




 X

שלום לך, טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא טיפול מובנה ולרוב ממוקד סביב קושי מסוים (כגון חרדה). כשמו כן הוא- טיפול זה מתמקד בסימפטומים ההתנהגותיים ובדפוסי החשיבה היוצרים את הקושי ומשמרים אותו. הטיפול דורש מידה רבה של אקטיביות ומעורבות מצד המטופל. בהצלחה!





שלום, חרדה יכולה להתבטא במגוון תופעות גופניות אך ללא מידע נוסף אין דרך לדעת. יש להתייעץ עם הרופא המטפל ולעשות בדיקה גופנית. בהצלחה!




שלום לך, התקפי חרדה הם בהחלט ברי טיפול גם ללא כדורים. שיטת הטיפול המומלצת היא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. אני ממליצה לך לפנות לפסיכולוג/ית באזור מגוריך ולקבל סיוע עם התקפי החרדה, ואפשרות להבין יותר את מה שאתה עובר בתקופה מורכבת זו של שחרור מהצבא והתחלת החיים הבוגרים. בהצלחה!



שלום אסתר, לפעמים דווקא סערה שמתחוללת בחוץ עוזרת להרגיע את הסערה הפנימית. באופן דומה, לא מעט אנשים שלרוב חרדים ממחלות דווקא חווים חרדה מופחתת בתקופה זו.



שלום מור, אין באפשרותנו לתת כאן מענה לשאלות בנושאי תרופות. יש להפנות את השאלה לרופא המטפל. אם מדובר בעניין דחוף (בשל נטילת יתר או מסיבה אחרת) יש לפנות לחדר מיון. בהצלחה!