על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

לי ולבן זוגי היה ריב גדול שבעקבותיו לא דיברנו מספר ימים

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  לי ולבן זוגי היה ריב גדול שבעקבותיו לא דיברנו מספר ימים  -  (ליאן)


לפני פחות מדקה אני ובן זוגי בני 26 ונמצאים כ3 וחצי שנים ביחד, אני מאוד אוהבת ומעריכה אותו והוא באמת בן זוג מדהים. במהלך השנתיים הראשונות לזוגיות שלנו, לי ולבן זוגי היה ריב גדול שבעקבותיו לא דיברנו מספר ימים. כעבור מספר ימים השלמנו וסידרנו את העיניין אך התגלה לי שבזמן שלא דיברנו הוא הלך לחבר ועישן אצלו מריחואנה למרות שהוא אינו מעשן אף פעם(רוצה לציין שאני מאוד נגד סמים כולל מריחואנה והחבר שלי מודע לקיצוניות שלי בנושא ובכל זאת עישן) נפגעתי מאוד, ולאחר שיחה ארוכה בנושא בן זוגי הבטיח לי שזה לא יקרה יותר ואף ציינתי בפניו מספר פעמים במהלך הזוגיות שלא אשאר איתו במידה ויעשן ,תוקן מצב האמון בניינו. הכל התנהל יפה בזוגיות מאז. כעת אנחנו כבר 3 וחצי שנים יחדיו, ונוצר ריב שטותי בניינו באחד הימים, אני ובן זוגי לא דיברנו יומיים (לא דברים שקורים בד"כ) ,בעקבות הריב וגיליתי כי הוא שוב הלך ועישן מריחואנה שלא דיברנו. כרגע הוא מאוד מתחרט על כך ומנסה לסדר את המצב, אך לא אוכל להתעלם מהעובדה כי הוא היה מודע לשיחה שהיתה לנו בעבר ולהרגשה שיהיה לי בעקבות זאת ובכל זאת עישן. אני מאוד פגועה מימנו ומרגישה שלא אוכל לדעת אם לסמוך על כך שלא יעשה זאת יותר . מצד אחד אני מאוד אוהבת אותו, מצד שני אני לא רוצה לותר על העקרונות שלי ובעקבות זאת הוא יקח כל מה שאגיד לו כמעין מילה שאפשר לשבור כשיתאים לו. אשמח לייעוץ בנושא.

תשובה:  לי ולבן זוגי היה ריב גדול שבעקבותיו לא דיברנו מספר ימים


הי ליאן. מדברייך עולה כי הזוגיות בינכם טובה ואיכותית מלבד הפעמים שכשאתם במתח בן זוגך בוחר להשתמש. לדעתי צריך להבין מה קורה לו בזמן שאתם לא בתקשורת ומדוע הוא פונה לשימוש. ההבנה הזו אולי תאפשר שיהיה אחרת בפעם הבאה שיהיה בינכם מתח. מהפעם הקודמת והנוכחית ברור כי ההבטחה לבד איננה מספקת כדי שהוא לא יפנה לשימוש בזמן של חוסר תקשורת בינכם. מה שחשוב הוא שהוא גלוי וכנה איתך ושהוא צריך להבין מה קורה לו. בהצלחה.
 X