על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בן הזוג שלי מתבייש בי

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בן הזוג שלי מתבייש בי  -  (בת 23 )


אני וחבר שלי כבר כמעט שלוש שנים יחד ובזמן האחרון אנחנו בקושי יוצאים לםאבים ולמקומות מוארים רק יוצאים לסרטים. חברים שלו הזמינו את שנינו אליהם והוא ישר אמר שלא אפילו מבלי לשאול אותי. פעם אחת שאלתי אותו למה אנחנו לא יוצאים יותר לפאבים ונפלט לו שכשאני ארזה ואז הוא הפסיק והחליף נושא. אני יודעת שהשמנתי ולאחזרונה אני גם עושה דיאטה וסםורט וכן מתחילה להרזות אבל חוץ מזה חוץ מלעשות את הגוף שלי שזה יקח זמן מה עוד אני יכולה לעשות?

תשובה:  בן הזוג שלי מתבייש בי


הי בת 23. מדבריך עולה שאת חושבת שבן נזוג שלך מתבייש במראה שלך. נראה לי שאם אתם 3 שנים ביחד ומרגישים פתוחים וכנים בילד חשוב שתבררי איתו באופן מפורש מדוע אתם לא יוצאים יותר.
 X