על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

במשבר

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  במשבר  -  (רפאל)


שלום רב! נשוי פלוס 3 פתאום במשך שבועיים מרגיש דכאון ובוכה הרבה לא ישן והכל בגלל הזוגיות שלי.מרגיש שאשתי לא מפרגנת אני עובד בבית בטיפול ילדים קניות ניקיון... גם אשתי כמובן עמוסה בעבודה ולוקחת כדורי דיכאון. אשתי משכילה מרוויחה יותר ממני. אני לא מעריך את העבודה שלי. ויש לנו עזרה מההורים שלה שהם עמידים מאוד. היא יותר חכמה ממני והיא מחליטה כמעט הכל. אני מרגיש שקודם היא ואז אני. אין לנו זוגיות סקס כמעט ואין. היא יוצאת עם חברות מבלה. ועצבנית בבית. אני נכנסתי לדיכאון חסר לי סקס אהבה זוגיות משפחה. והיא עמוסה בראש אז אין לה חשק. התחלתי לחשוד שהיא בוגדת בדקתי לעומק והיא לא בוגדת אין לה חשק פשוט. היא דאגה שהלך לפסיכולוג ופסיכיאטר שנתן לי ציפרלקס כי במשך שבועיים בכיתי שהיא עוזבת אותי ואני כל כך אוהב אותה. אני מרגיש לבד. כמובן ששיתפתי אותה. והיא עדיין יוצאת ומבלה. וכשאני אמור לה שלא בא לי לקחת ציפרלקס אחרי ארבעה ימים כי אני רוצה אהבה אז היא כועסת. שגם היא על כדורים ואם אני כל כך חשוב לה אז אני צריך להמשיך לקחת. יש לציין שעכשיו אנחנו מדברים יותר אני מחמיא לה. אבל מרגיש אבוד. כאילו אני חוזה את הגירושים שלי ובוכה. מה לעשות טיפול זוגי היא לא כל כך בעניין. כי היא טוענת שהבעיה עכשיו אצלי. היא לא השתנתה. ונכון אני פתאום השתנתי וזה לא מתאים לאורח חייה. אני עצבני יותר לא ישן ואין לי תאבון. רוצה קצת חיזוק להמשך הדרך לאושר בזוגיות.

תשובה:  במשבר - (שרי וינר)


שלום רפאל. אתה מתאר מצב נפשי בו אתה שרוי. חלקו של המצב קשור לזוגיות וחלקו קשור אליך. אם בת זוגך לא מעוניינת בטיפול זוגי. הייתי ממליצה לך לנתחיל טיפול להד כדי להיתחזק ולנסות לפעול בצורה דונה שתעזור לך מול זוגתך ובכלל לכוחות לדמויי ולבטחון שלך. בהצלחה.
 X