על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


 X

הי אליה. מדברייך עולה כי את מרגישה שלבן זוגך אין כח להשקיע בזוגיות ולעומת זאת כן משקיע בחברים. לדעתי חשוב שיש לבן זוגך גם דברים נפרדים מהזוגיות והוא משקיע בהם כמו החברים. ברור שזה לא צריך לבוא האחד על חשבון השני. לדעתי את צריכה לנסות לקיים איתו שיחה ולשתף בהרגשתך לא ממקום של האשמה או השוואה לחברים אלא מהרצון להיות איתו ולחזק את הזוגיות. אני מקווה ששיחה ברוח טובה ממקום חיובי תועיל בהצלחה.


הי אני מבינה שקשה לך שבעלך נוסע בלעדייך האם את מרגישה בדברים נוספים את כך שבן זוגך לא רואה אותך ומקשיב לך או שזה בא לידי ביטוי רק בנסיעה. אם זה ממוקד בנסיעה למרות שקשה לי לראות זאת כך הייתי מציעה לך לא סמוך לנסיעה לשוחח איתו על כך ממקום חיובי של הרצון להיות ולחוות דברים משותפים. אם הדבר בא לידי ביטוי בעוד נושאים אני ממליצה לכם על טיפול. בהצלחה
הי אני מבינה כי בן זוגך לא יכול להכיל את כך שקשה לך. את צריכה למצוא את הדרך האחרת לבקש ממנו תמיכה. אולי בצורה ישירה ולא מאשימה. לגבי המפגש עם הורייך קשה לי להתייחס כי אינני מבינה את ההתיחסות שלו להורייך. את הולכת לפגוש את הורייך אחרי זמן כה רב זה מה שצריך לשמח אותך גם אם קשה לו לא להיות במוקד הארוע. יתכן שהוא מנסה לומר לך שהוא מרגיש שאת לא מספיק רואה אותו כפי שהוא צריך. תנסי לחשוב ולהתנהל אחרת מאיך שאת יודעת אולי זה יצליח לגרום להרגשה אחרת בינכם .


הי יאן חברתך מרגישה מבולבלת ומבקשת זמן. כל מה שאתה צריך לעדות זה לאפשר לה לקחת את הזמן עדי לבדוק עם עצמה מה היא רוצה בהמשך. הבלבול הוא כללי שייך להמשך דרכה בחיים ולא רק קשור לזוגיות. ממליצה לך להחליט כמה זמן אתה מוכן לאפשר לה להיות בכך.


הי לאה. כמו שאמרת את מרגישה שדברים השתנו אך יש עדיין עשייה משותפת. מציעה לך להתחיל טיפול לבד כדי לברר לעצמך שאלות שמטרידות אותך. השינוי מתחיל כשכל אחד בודק מה הוא יכול לעשות אחרת ולמטרה זו הטיפול האישי יכול לעזור לך


הי ליאור. כפי שאת מתארת אתם צעירים ואוהבים. אני מבינה שישנו פחד מהעתיד לעולם אי אפשר יהיה לדעת אם אכן זו הבחירה הנכונה. צריך להבין יותר לעומק ממה מפחד הבן זוג שלך . אולי כמה שיחות עם מטפל מקצועי יצליחו לעשות יותר שקט בזוגיות. אם את בטוחה שזו הבחירה הנכונה תנסי להראות לו שאת מבינה את הפחד שלו ושאת למרות הפחד משוכנעת בו. בהצלחה


הי מאי. את מתארת קושי בבחירת בן זוג. נראה לי נכון להבים טת הבחירות שלך. להבין את הקשר והדמיון שיוצרות הבחירות האלו לחוויה שלך בתוך הזוגיות. אןלי כדתצלחי להבין מה החוויה שחוזרת ומדוע תצלחי לבחור אחרת


הי רינו. אני לגמרי מבינה את החששות שלך. אתה צריך להתנות את המעבר בהצבת גבולות ברורים לבנה ולהחליט על תקופת ניסיון. אין ספק שאתה אמור להרגיש נח בביתך. תנסה בשיחה משותפת של שלושתכם לומר את התנאים שנכונים לך כדי שהמעבר יצליח. בת זוגתך צריכה להתחייב לכך שהיא תדאג שבנה יקיים את הכללים שתנהיגו בבית החדש. אחרי שתרגיש בטוח שדבריך הובהרו תבצע את המעבר בהצלחה.


הי ינאי. צר לי אך כפי שאתה מתאר הבחורה כבר בקשר ואולי אפילו קשר של חתונה. ינאי אתה צריך לנסות להמשיך הלאה אין אפשרות לשלוט ברגשות ובכוונות של האחר . אתה יכול רק לשלוט ולשנות אצלך. אני ממליצה לך בחום לפנות לטיפול בנושא של יצירת ותחזוקת קשר. אתה מתאר קשיים ביכולת ליצור ליזום ולקדם קשר. אין ספק שזו לא תשובה של איך אלא של ההבנה העמוקה יותר שדרכה תוכל להבין את הקושי ולהצליח לעשות שינוי. בהצלחה.


הי אור את מעלה התלבטיות רבות לגבי ההחלטה להינשא. התחלת טיפול פסכולוגי דאולי כאגע מבלבל אך טיפול זה תהליך אני מקווה שתמתאי את התשובות לאט ובטוח. כרגע את מאוד מבולבלת ואין לך שקט כדי לבחון את הדברים בצורה אוביקטבית. במצב כזה את לדעתי צריכה להשהות את ההחלטה על חתונה לבקש מבן זוגך עוד זמן.להעלות בפניו את החששות שאינן קשורות בו אלא בפחדים שלך. מקווה שהזמן והטיפול יאפשרו לך להגיע להחלטה הנכונה. כרגע את לא שם. בהצלחה