על הספה - פורומי מומחים

בעלי בבידוד

פורום טיפול בצל קורונה מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול בצל קורונה
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד ועוד.


שאלה:  בעלי בבידוד  -  (אנונימית)


שלום. בעלי הוכנס לבידוד לפני כשבוע. מעבר לזה שאני לא יודעת איפה היה ולמה והכנס לבידוד (הוא לא חזר מחו"ל) והוא גם לא ממש אומר לי, אני מוצאת את עצמי יותר ויותר כעוסה על ההשלכות של הבידוד שלו עלי. אני יודעת שאין לו ברירה והוא לא יכול לדאוג לעצמו לאוכל אבל זה שאני צריכה כל הזמן להביא, לנקות, לזוז החוצה כשהוא רוצה לשירותים, ולעמוד כל הזמן לשירותו גורם לי לכעוס עליו וממש מצטברים לי כעסים שכבר לא קשורים למצב. לא יודעת מה לעשות כדי לא להרוס את מערכת היחסים שלנו בגלל המחלה הארורה הזו?

תשובה:  בעלי בבידוד


שלום לך, המחלה אכן ארורה והבידוד מציק. יחד עם זאת, לפחות ממה שאת כותבת, נשמע שמה שמציק בעיקר אלה תחושות של חוסר אמון בינך ובין בעלך (לא יודעת למשל ״למה הוא צריך בידוד״), ותחושה שהיחסים ביניכם לא שיוויונים, שכן את חשה שאת היא זו שצריכה להתחשב בו. אלה הן סוגיות שעולות כנראה בצל הקורונה, ומצריכות חשיבה ואולי טיפול.
 X