על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בת הזוג מתעקשת לנבור בתיק הגירושין

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בת הזוג מתעקשת לנבור בתיק הגירושין  -  (רוסו)


אני בזוגיות מזה מספר חודשים. שנינו בשנות הארבעים לחיינו ובפרק ב'. אוהב מאוד את חברתי אך היא חוקרת בעברי בדגש על מערכות יחסים קודמות. לאחרונה העלתה דרישה לנבור בתיק הגירושין שלי (ממש כך, לסור ביחד עימי לבית המשפט לענייני משפחה ולבית הדין הרבני), והיא מתעקשת על כך. לציין שמדובר מבחינתי בתקופה הקשה בחיי, לפני 8 עד 10 שנים, גירושין מכוערים שכללו את מיטב ביטויי השיטנה כמו תלונות שווא במשטרה (הדדיות), הסטה של הילדים כנגד בן/בת הזוג והתנצחויות אינסופיות (ב"ה היום יחסיי עם גרושתי מצויינים ושנינו הרבה אחרי זה). אף כי אין לי מה להסתיר (שיתפתי את בת זוגי בעיקרי הדברים), אינני מבין מדוע כיום, כשאני מרגיש בגן עדן, היא מתעקשת כל כך להחזיר אותי לגהינום, לתקופה אותה אני מעדיף להדחיק ולא להציפה (בין היתר מכבוד לגרושתי). לציין כי היא מציעה לי לנבור בתיק הגירושין שלה, אך באמת שהדבר לא מעניין אותי (כמו גם נושאים אחרים הקשורים למערכות יחסים קודמות שלה), ואני ממש לא מצליח להבין מדוע הנושא כל כך בוער בעצמותיה.

תשובה:  בת הזוג מתעקשת לנבור בתיק הגירושין


רוסו שלום. מדבריך עולה כי חברתך ואתה נמצאים בפרק ב והיא מתעקשת להבין ולדעת מה היה במערכת הזוגית שלך בעבר. אני מניחה שכנראה שגם היא עברה גרושים לא פשוטים ושהיא לא כל כך סומכת. הרצון וההתעקשות שלה לדעת היא כדי להכיר אותך יותר ולראות אותך בעוד צדדים. אתה צריך להסביר לה את הקושי שלך בלחזור אחורה ואת השינוי שעברת באופן אישי ועם גרושתך. אם היא ממשיכה להתעקש ואתה מרגיש שלא תוכל לחזור לזה שווה שתקיימו פגישה עם איש מקצוע כדי לגשר על הנושא. בהצלחה.
 X