שירה אינגבר-כהן-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

שירה אינגבר-כהן

פסיכולוגית קלינית מומחית מטפלת ביחידים (ילדים, נוער ומבוגרים), בזוגות, ובהורים

התמחות: טיפול אינטגרטיבי (משלב:קלאסי, סכמה תרפיה, IPT, CBT), ביחידים, ובזוגות. דכאון, חרדה, ה.קשב,קשיים ביחסים,הדרכת הורים.
אזור בארץ: שרון,עמק חפר, חדרה, נתניה
שפה: עברית


טיפול אונליין מוזל לימי הקורונה. שנים של טיפול חיזקו את אהבתי לאנשים, והעצימו את אמונתי ביכולת לצור שינוי ובכוחו המרפא של הקשר הטיפולי. טיפול בעמק חפר או באינטרנט, בשיחות וידאו.
גילי פן-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

גילי פן

פסיכולוגית קלינית

התמחות: הפרעות אכילה,חרדה ופוביה,דיכאון,אבל ואובדן,התמודדות עם משברי חיים
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז
שפה: עברית,אנגלית


טיפול פסיכולוגי בגובה העיניים, שילוב בין גישות קלאסיות לגישות פרקטיות עדכניות (CBT),בהתאם לצורכי המטופל
דורית האן-לביא-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

דורית האן-לביא

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה

התמחות: מצבי משבר, דיכאון וחרדה, שירות צבאי, הפרעות אכילה, טיפולי פוריות, פוסט טראומה, להט''ב, הדרכות הורים.
אזור בארץ: מרכז,הרצליה, שרון
שפה: עברית


פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת ניסיון רב באבחון וטיפול במתבגרים ובמבוגרים. לתפיסתי פנייה לטיפול בעת הצורך , ולו קצר וממוקד, עשויה לתרום משמעותית לאיכות החיים.
אסתי הלפרין-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

אסתי הלפרין

פסיכולוגית קלינית

התמחות: בעיות משפחתיות וזוגיות,אבל,לקויות למידה קשב וריכוז, טראומה,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים, חרדה ופוביה,דיכאון,
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז, טיפול און ליין
שפה: עברית,אנגלית


מרכז ת''א, בטיפול בגובה העיניים, התמקצעות בטיפול במתבגרים, בוגרים צעירים (20-40) ומבוגרים סביב אתגרי קריירה ובניית זוגיות, גישה דינמית וקוגניטיבית-התנהגותית.
גלית איסלר-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

גלית איסלר

עו''ס קלינית, מטפלת ומדריכה מוסמכת, פסיכותרפיסטית

התמחות: חרדה ופוביה,דיכאון,אבל ואובדן,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים,טיפול במתבגרים
אזור בארץ: יקנעם,זיכרון יעקב/בינימינה
שפה: עברית,רוסית


למפגש הטיפולי אני מביאה שנים של ניסון בטיפול והדרכה וארגז כלים עשיר. אני מאמינה כי קשר טיפולי בו המטופל מרגיש מובן ובטוח הוא הבסיס לשינוי וצמיחה.
פרופ' ארנון לוי-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

פרופ' ארנון לוי

פסיכולוג קליני ומאמן אישי

התמחות: אימון אישי,חרדה ופוביה,דיכאון,בעיות משפחתיות וזוגיות,אבל ואובדן,פוסט טראומה,התמודדות עם משברי חיים, טיפול פסיכולוגי
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן
שפה: עברית,אנגלית, צרפתית


אני מאמין בטיפול ממוקד מוגבל בזמן עם התאמת טכניקות פסיכותרפיה לסיטואציה הטיפולית. אם יש צורך אני משלב טיפול פסיכולוגי ואימון להעצמה והגשמה עצמית.
מיה הולץ אביגיא-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

מיה הולץ אביגיא

פסיכולוגית קלינית, מדריכה

התמחות: הפרעות חרדה, דיכאון, הפרעות אכילה, טיפול זוגי, טראומה, משברי אמצע חיים, ליווי במהלך טיפולי פוריות, הריון ולידה.
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,הרצליה,רמת השרון
שפה: עברית


מטפלת בגישה דינמית, ומאמינה ביכולת הטיפול והקשר הטיפולי להגביר מודעות לאופן שבו ארועי עבר משפיעים באופן לא מודע, במטרה להתמודד עם מוקדי מצוקה וקושי, ולאפשר תהליכי צמיחה וריפוי.
יעל מרקוביץ-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

יעל מרקוביץ

עובדת סוציאלית קלינית, MSW

התמחות: תקיעות, חרדה, דיכאון, דימוי עצמי, התמודדות עם לחצים, חוסר מימוש, CBT, מיינדפולנס
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן
שפה: עברית, English


טיפול ליצירת שינוי - טיפול רגשי שמשלב כלים מעשיים ויעילים להתמודדות עם חרדות, ביקורת עצמית, חוסר בטחון, לחצים ותקיעות ולהשגת מימוש עצמי בכל התחומים (יחסים, קריירה..)
טל מימון-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

טל מימון

פסיכולוג קליני מומחה, מדריך

התמחות: חרדה,משברי חיים,דיכאון,פוסט טראומה,בעיות משפחתיות וזוגיות,טיפול במתבגרים,הדרכת הורים
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,בקעת אונו, טיפול און ליין
שפה: עברית,אנגלית


התמקצעות בטיפול במבוגרים סביב אתגרי קריירה ובניית זוגיות, טיפול בגובה העיניים המשלב גישה פסיכודינמית עם גישות פרקטיות (CBT) תוך התאמתו לצרכי המטופל
שירי אברבנאל-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

שירי אברבנאל

פסיכולוגית קלינית מומחית

התמחות: דיכאון, חרדה, התמודדות עם משברים, זוגיות ומציאת זוגיות, קשיים ביצירת קשר אינטימי, אבל ואבדן, טראומה, זהות מינית
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז
שפה: עברית


מבחינתי מרכז הטיפול הוא יצירת קשר טיפולי, שיאפשר לך ליצור קשר עם עולמך הפנימי ורגשותיך, ומתוך זה להבין, להרגיש הקלה ולהתפתח. הגישה שלי דינמית בשילוב CBT ומיינדפולנס וחיבור גוף-נפש.
דר אהרון רוי ספנגין-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

ד"ר אהרון רוי ספנגין

עובד סוציאלי קליני

התמחות: חרדה ופוביה,בעיות במיניות וזהות מינית,בעיות משפחתיות וזוגיות,אבל ואובדן,פוסט טראומה,טיפול במתבגרים
אזור בארץ: זיכרון יעקב/בינימינה,חיפה
שפה: עברית,אנגלית


פסיכותרפיסט מוסמך, MSW+PhD בעבודה סוציאלית עם התמחות קלינית בילדים ומשפחה. אני מאמין שריפוי מתרחש בתוך קשר. אני עובד מכל הלב משנת 1980, מטפל במבוגרים, מתבגרים ובייעוץ זוגי.
דר איריס גולומב-הלמן-טיפול פסיכולוגי בסקייפ

דר איריס גולומב-הלמן

פסיכולוגית קלינית מומחית. למבוגרים ולילדים.

התמחות: הפרעות אכילה,בריאות הנפש,חרדה ופוביה,דיכאון,בעיות במיניות וזהות מינית,בעיות משפחתיות וזוגיות,אבל ואובדן,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז, טיפול אונליין
שפה: עברית,אנגלית


אני משלבת גישות לפי מה שמתאים לך: טיפול דינמי עמוק, או יעוץ פרקטי ממוקד. לפיתוח ביטחון עצמי וקשרים, טיפול בחרדות, דיכאון, הפרעות אכילה ועוד.טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט


טיפול פסיכולוגי אונליין או טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט משמעו פגישה אמיתית של מטפל ואדם הפונה לטיפול אשר נפגשים דרך המדיה האינטרנטית לפגישה דרך שיחת וידאו. הפגישה יכולה להתרחש על ידי שימוש בפלטפורמות שונות כגון סקייפ או זום או פלטפורמות אחרות, אבל עיקרן דומה- פגישה המתרחשת אונליין (כלומר בזמן אמת) כאשר המטפל והמטופל, כל אחד בביתו, מתיישבים בו זמנית מול המחשב האישי שלהם ורואים אחד את השני במהלך השיחה.

טיפול אונליין הוא טיפול לכל דבר – המטפל יכול להתייחס גם לתוכן הדברים הנאמרים בשיחה וגם להבעות הפנים ולשפת הגוף של המטופל.


מי יכול לטפל דרך האינטרנט?


בדיוק אותם מטפלים שיש להם הסמכה מוכרת על ידי משרד הבריאות להציע טיפול, יכולים להציע טיפול פסיכולוגי או טיפול נפשי אונליין. ההבדל היחידי הוא המרחב בו נפגשים ולא הידע של המטפל. כמובן חשוב שהמטפל ירגיש בנוח עם המדיה, ידע להפעילה ולארגן את הsetting הטיפולי בהתאם כך שזמן החיבורים לא יגלוש לזמן השיחה הטיפולית. חשוב שהזווית בה מאורגנת פינת הישיבה היא כזו המאפשרת שיחה נינוחה עם יכולת לזהות את תווי הפנים ושפת הגוף.


למי מיועד טיפול בסקייפ או טיפול אונליין דרך האינטרנט ?


הטיפול מיועד לכל מי שרוצה בכך ומרגיש בנוח עם המדיה. טיפול אונליין עשוי להקל מאוד על הנגישות לטיפול ובכך להסיר מחסומים עבור רבים המעוניינים לשפר את איכות חייהם. טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט יכול להיות כלי מצוין בימים או בתקופות בהן לא ניתן לצאת מהבית, כאשר הילדים בחופשה, אפילו כפגישות משלימות לתקופות משבר.

אין צורך לבחור מטפל שיש לו קליניקה בקירבה גיאוגרפית- כך שמי שגר בפריפריה כבר לא צריך להתפשר בין מרחק נסיעה סביר לאנונימיות. כמו כן למי שגר בחו"ל ומעוניין לקבל טיפול בשפת האם – ניתן להתחבר מכל מקום בעולם. קבוצה נוספת שיכולה להנות באופן משמעותי מטיפול דרך האינטרנט היא אנשים עם מוגבלות אשר קליניקות רבות אינן נגישות להם, או שעצם הניידות מקשה ומכבידה וכל זה נחסך.

כמובן שלכל מי שמתקשה לצאת בגשם, למצוא בייביסיטר בשעות הערב לילדים (ברגע שהלכו לישון אפשר להתחבר למחשב), אמהות בחופשת לידה. אפשר לומר שהטיפול הרגשי באינטרנט יכול להקל משמעותית על כל אחד גם אם לא כל הטיפול מתקיים אונליין אלא פגישות מסוימות במקרים בהם מנוע המטופל להצליח להגיע אל הקליניקה של המטפל.

טיפול פסיכולוגי אונליין – כל מה שרציתם לדעת

מה זה טיפול פסיכולוגי אונליין?

טיפול פסיכולוגי אונליין או כל טיפול רגשי או נפשי אונליין הוא טיפול טיפול נפשי לכל דבר, שפשוט במקום להיפגש באופן הקלאסי בקליניקה, בחדר , לפגישה פנים אל פנים, נפגשים המטופל או המטופלת על המטפל.ת על גבי מסך המחשב, באינטרנט, כל אחד מביתו או מהמקום בו הוא נמצא ומנהלים את אותה פגישה שהיו מנהלים אם היו נפגשים במרחב הרגיל בקליניקה. קיימות אפילו פלטפורמות לטיפול קבוצתי דרך האינטרנט.

האם זה טיפול בסקייפ?

טיפול בסקייפ הוא טיפול פסיכולוגי אונליין. סקייפ היא אחת הפלטפורמות הקיימות באינטרנט לשיחת וידאו בה ניתן להשתמש בקידום פגישות טיפוליות אונליין, כלומר באינטרנט.

האם משנה באיזה פלטפורמה משתמשים?

ממש לא. חשוב לבחור פלטפורמה נוחה לשימוש, גם למטפל וגם למטופל, אבל כמובן הכרחי ששניהם ישתמשו באותה הפלטפורמה.

מה צריך להכין לקראת פגישה טיפולית באינטרנט?

חשוב לוודא שגם למטפל וגם למטופל יש על המחשב את התוכנה או הפלטפורמה בה קבעו להיפגש. רצוי מאוד לערוך את הפגישה מול מסך מחשב ולא עם טלפון נייד (אם כי טכנולוגית זה אפשרי) כי מסך הטלפון מאוד קטן והרבה משפת הגוף מתפספס. אחרי הורדת היישום, יש לוודא ששני הצדדים נמצאים במקום שיש בו אינטרנט חזק ויציב. לבדוק שהמצלמה ושהמיקרופון עובדים.

ששני הצדדים יושבים בחדר בו ניתן לדבר בשקט ובפרטיות, ללא רעשי רקע או הפרעות. אם נמצאים בבית אנשים נוספים חשוב לבקש מהם שלא להיכנס ולהפריע במשך כל זמן הפגישה.

האם צריך ללמוד איך לעשות טיפול נפשי באינטרנט?

אין היום הסמכה או הכשרה מיוחדת לטיפול בסקייפ. יש מטפלים שמנוסים במדיה זו אשר כתבו מאמרים או יצרו סרטוני הדרכה שניתן ורצוי לצפות בהם לפני שמתחילים. בארצות הברית, בה הטיפול אונליין כבר הרבה יותר שכיח ומפותח נכתב קוד אתי לטיפול דרך האינטרנט.

מי יכול להציע טיפול רגשי באינטרנט?

בעצם כל מטפל מוסמך , שיש לו הכשרה מתאימה להציע טיפול , יכול לטפל אונליין. גם מטפל זוגי יכול להציע טיפול זוגי דרך האינטרנט. רצוי שהמטפל יהיה מספיק מנוסה בכדי להתגבר על האתגרים שמזמן האינטרנט או לפחות מנוסה בעריכת מפגשים אונליין אם כי זה לא הכרחי. חשוב לוודא שהמטפל איתו קובעים הוא אכן מוסמך להציע את סוג הטיפול המציע, וכמובן לא להתבייש לבקש לראות תעודות.

למי מיועד טיפול פסיכולוגי באינטרנט?

הטיפול הפסיכולוגי או הטיפול הנפשי אונליין מיועד לכל מי שמעוניין לעבור טיפול נפשי / או טיפול זוגי ורוצה לחסוך בזמן הנסיעות, שיש לו קושי בנגישות, או שגר במקום רחוק. הטיפול אונליין בעצם מיועד לכולם. אפשר להציע טיפול רגשי דרך האינטרנט גם לילדים, טיפול למתבגרים ואפילו לקשישים אשר עבורם ההגשה לקליניקה לעיתים עשויה להיות מורכבת.

איך משלמים עבור טיפול פסיכולוגי אונליין?

קיימות מספר פלטפורמות, לרוב בתשלום, המאפשרות העברת כספים בסיום פגישה הטיפול בווידאו. הפלטפורמות החינמיות לפגישות אונליין בדרך כלל אינן מאפשרות העברת כספים ולכן אפשר להשתמש באפליקציות הנוחות לתשלום כגון פייבוקס, ביט וכדומה. אופציה נוספת היא לבקש העברת בנקאית. חשוב לדבר עם נושא על התשלום לפני תחילת הטיפול באינטרנט.

האם אפשר לשלב טיפול נפשי אונליין עם טיפול פסיכולוגי רגיל בקליניקה?

כמובן. מאחר והטיפול דרך האינטרנט מאוד נגיש נוח ופשוט, אפשר להשתמש בפלטפורמה גם במקרים בהם המטופל לא מספיק להגיע לפגישה- הילדים חולים ואין בייביסיטר, בזמן נסיעות לחו"ל, וגם בזמן של בידוד או מחלה. כך ניתן לשלב פגישות טיפוליות אונליין גם בטיפול בדרך כלל מתבצע בפגישות פנים אל פנים בקליניקה.