<<חזור לחיפושחניתה יהושע


חניתה יהושע

פסיכולוגית קלינית מומחית


שמי חניתה, אני פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים ומדריכה הורים, בקליניקה פרטית בת''א. מאמינה בקשר הטיפולי ובכוחו להביא לשינוי ולצמיחה.


תחומי התמחות:
חרדות, דיכאון, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים, קשב וריכוז, קושי בוויסות רגשי, משברי חיים, בעיות משפחתיות, עלייה

אני פסיכולוגית קלינית מומחית ובנוסף מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית.

מטפלת בגישה פסיכודינמית בשילוב כלים קוגניטיביים התנהגותיים (CBT). הטיפול במבוגרים ובמתבגרים נעשה באמצעות שיח חופשי, המאפשר הן למטופל והן לי להכיר את עולמו הפנימי, כוחותיו, התמודדויותיו, חששותיו ומשאלותיו לשינוי. אני מאמינה שכך, ביחד, צעד אחר צעד, דרך הקשר שנבנה והמודעות שגדלה, ניתן להניע תהליכי צמיחה.

הטיפול בילדים נעשה לרוב באמצעות משחק המשולב בשיח חופשי. לתפישתי, הילד או הנער הוא חלק ממערכת הכוללת את הוריו, משפחתו, מערכת החינוך בה הוא לומד והקהילה בה הוא חי. כפועל יוצא, מלבד הטיפול השבועי בקליניקה, ישנו מקום חשוב להדרכה הורית תדירה ולקשר עם המסגרת החינוכית הרלוונטית.


בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת PARIS DESCARTES בפריז (2006), תעודת הוראה בחינוך וטיפול בעזרת בעלי חיים, מכללת דוד ילין, ירושלים (2003) ותואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה למנהל, ת“א (2001).

ברשותי ניסיון רב שנים בעבודה במרפאות בריאות הנפש ובפנימיות טיפוליות בארץ ובצרפת. לאורך שנות לימודיי והתמחותי התנסיתי בשיטות טיפול שונות עם אוכלוסיות מגוונות. התחלתי את דרכי כמטפלת בעזרת בעלי חיים ובהמשך שילבתי את בעלי החיים במסגרת עבודתי כפסיכולוגית. עבדתי עם משפחות מהגרים בצרפת, בגישה של האתנו-פסיכיאטריה, הבוחנת הפרעות נפשיות מנקודת מבט פסיכיאטרית בשילוב הבנה תרבותית. מלבד הטיפול הפרטני עבדתי עם הורים ומשפחות והנחיתי קבוצות (דינמיות, בעזרת בע“ח, קבוצות DBT). טיפלתי במבוגרים במרפאה פסיכיאטרית ובבני הגיל השלישי המתמודדים עם דמנציה. עיקר התמחותי עם ילדים ובני נוער המתמודדים עם חרדות, דיכאון, בעיות התנהגות, לקויות למידה, קשיים בויסות רגשי, קשיים חברתיים, קשיים סביב דימוי עצמי, הפרעות נפשיות ובעיות שונות במשפחה.

במקביל לעבודה הקלינית, עבודתי בשירות הפסיכולוגי החינוכי בתל אביב מאפשרת לי להכיר מסגרות חינוכיות מגן חובה ועד לתיכון. אני מלווה את הצוותים החינוכיים, את ההורים ואת הילדים, הן בתוך המסגרת והן מחוצה לה.

<<חזור לחיפוש