<<חזור לחיפושאמיר פינטו


אמיר פינטו

פסיכולוג קליני מומחה


אני מאמין כי לכל אדם הזכות לחיות חיים מלאים, מספקים ובטוחים המכילים רגעי אושר, מתוך כך אני רואה את מטרת הטיפול לסייע לאדם להשתחרר מהחסכים, העכבות והחסמים ולנוע לעבר חיים שכאלו.


תחומי התמחות:
פוסט טראומה, דיכאון, חרדה, התקפי פאניקה, זהות ומשיכה חד-מינית, אובדן, משברים, קשיים בדימוי עצמי. נוער ומבוגרים.

שלום, שמי אמיר פינטו ואני פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר. 27-110185).

אני מאמין כי טיפול פסיכולוגי באווירה מקבלת, קרובה, אמפתית ולא שיפוטית מהווה מקור כוח משמעותי בהתמודדות עם הקשיים הנפשיים השונים. הטיפול יכול לסייע "לגלות את עצמנו" - את זהותנו, את עולמות התת-מודע, הסכמות והקוגניציות אשר משפיעים ללא ידיעתנו תחת פני השטח. בכך הטיפול מסייע רבות בהרחבת הגמישות, דרגות החופש ויכולת ההתמודדות שלנו מול העולם, בחיזוק הכוחות ובהפחתת המצוקה. מניסיוני, הקשר הטיפולי המיוחד שנרקם אט אט מאפשר לחוות רגשות ולהגיע לתובנות אשר לא מתאפשרות בחיי היום יום ומכאן הכוח להניע שינוי, גדילה והתפתחות.

גישתי הטיפולית היא אינטגרטיבית ומשלבת מספר גישות ומתודות בהתאם לצורכי המטופל. אני מאמין כי יש להתאים את סוג הטיפול לקושי הספציפי עימו מתמודד האדם ולמאפייניו האישיותיים. בטיפול אני משלב בין הגישה הדינמית הכוללת הבנה מעמיקה של שורש הבעיה לאור ההיסטוריה, לבין גישות חדשניות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, כלים ממוקדים ופרקטיים. לעיתים יתאים טיפול מעמיק ונרחב אל מחוזות העבר, הילדות, החלומות והסיוטים בכדי לגלות ולחשוף את עולמנו התת מודע המשפיע והרוחש תחת פני השטח, ולעיתים יתאים טיפול קצר וממוקד בעל מאפיינים התנהגותיים וקוגניטיביים, ופעמים רבות יתאים לשלב בין הדברים.

ראה\י אתר אינטרנט:
http://amirpinto.wix.com/amirpinto


אני בעל תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית ובפסיכולוגיה קלינית של הילד מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בעל תואר מומחה בפסיכולוגיה קלינית ומורשה לעסוק בפסיכולוגיה מטעם משרד הבריאות. כיום אני מטפל באופן פרטי בנוער ובמבוגרים במגוון קשיים המפורטים מטה.

את הניסיון המרכזי שלי כמטפל רכשתי בתפקיד קצין בריאות נפש בצה"ל. במסגרת זו טיפלתי במספר רב של מטופלים במגוון שיטות טיפול (דינאמי, קוגניטיבי (CBT), וב-EMDR). לאורך שנים אלו סייעתי למטופליי בקשת רחבה של קשיים, מקשיים יום יומיים וטבעיים כקשיים בתחום המשפחתי, החברתי ובדימוי העצמי ועד להפרעות משמעותיות על רקע נפשי. כמטפל בצבא רכשתי ניסיון בהתערבויות במשבר, בקשיי הסתגלות, דיכאון, חרדות, אבל ואובדן, קשיים על רקע זהות ומשיכה חד מינית ועוד. בנוסף, עברתי הכשרות שונות בטיפולים ממוקדים וקצרים בעלי אפקטיביות גבוהה ומוכחת בפוסט-טראומה וחרדה.
כמו כן, עבדתי במחלקה הפסיכיאטרית-אשפוזית בבית החולים קפלן וטיפלתי במטופלים אשר סבלו מקשיים נפשיים משמעותיים.
כיום אני עובד בקליניקה פרטית בחולון ומשמש כקב"ן במיל'.


תחומי טיפול מרכזיים:
דיכאון והפרעות מצב רוח
חרדה
קשיים בזהות המינית
התנהגויות כפייתיות
פוביות (פחדים)
קשיים במיומנויות חברתיות
משברי חיים (גירושים, אסון, שכול, אבל...)
פוסט טראומה
קשיי הסתגלות ותפקוד
חוות דעת לצבא\לקב"ן (קב"ן בקבע בעבר וקב"ן במיל' כיום)

ראה\י אתר אינטרנט:
http://amirpinto.wix.com/amirpinto

<<חזור לחיפוש