עידו רוט   

עו''ס קליני
עידו רוט - עוס קליני
פסיכותרפיסט יונגיאני, עובד סוציאלי קליני ופסיכו-אונקלוג. מטפל בילדים, מתבגרים ומבוגרים. בעל ניסיון טיפולי במצבי משבר, ליווי המטופל בתהליכי חקירה עצמית, התחזקות וצמיחה מתוך המשבר. עשיית שימוש בניתוח חלומות ככלי עבודה טיפולי. ניסיון רב בליווי וטיפול במצבי קיצון (טראומה ומחלה).

אני בן 40 נשוי ואב לארבעה ילדים, שני בנים ושתי בנות. בעל תואר ראשון ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. בוגר תוכנית תלת שנתית של פסיכותרפיה בגישה יונגיאנית.

בעשור האחרון עבדתי במחלקה להמטולוגיה-אונקולוגיה ילדים בהדסה עין כרם. עבודה זו בעיקרה כוללת ליווי ילדים ונוער מטופלים והוריהם ומשפחותיהם לאורך ציר המחלה ולאחריו, כולל טיפול, ליווי, ותמיכה סביב אבל ואבדן. בנוסף, עבודה במחלקות הילדים בליווי ילדים והוריהם סביב טיפולים ומחלות שונות.

בחמש השנים האחרונות אני מפעיל קליניקה פרטית. בקליניקה אני פוגש בעיקר מטופלים מבוגרים, מתבגרים וילדים המטופלים לצד הדרכה הורית. במסגרת הקליניקה, תחת מרכז 'חזקים ביחד' של האגודה למלחמה בסרטן אני מנחה קבוצת חלומות (Dream group) ייחודית ואינטימית למטופלות בוגרות המחלימות ממחלת הסרטן.

אני מאמין

בשנים האחרונות סיימתי לימודי פסיכותרפיה בגישה יונגיאנית. הפרקטיקה הפסיכולוגית היונגיאנית משולבת ובלתי נפרדת מתפיסות חיים קיומיות ומדרך חיים וחיפוש מתמיד. גישה זו מספקת חיבור לתכנים לא מודעים אישיים וקולקטיביים, ומאפשרת לחלק המודע בנו להסתייע ולשאוב הכוונה מחלקים לא מודעים אלו. על פי התפיסה היונגיאנית המטופל הוא ה'גיבור' הנדרש לעשות את מסע חייו. מסע שבאופן טבעי כולל מכשולים, קשיים ומשברים הנובעים מעברו וממציאות חייו בהווה. תפקידי כמטפל הוא לחבור למטופל כמלווה קרוב למסע זה.

"הכל ידוע והרשות נתונה"- אני מאמין כי קיימת בכל אדם היכולת לשינוי משמעותי בחייו, בין אם הוא ילד או מבוגר.

עידו רוט - עוס קליני
כיצד אני מטפל:
כבוגר לימודי עבודה סוציאלית קלינית ומתוך הנסיון הרב שרכשתי בשדה הטיפולי בעבודתי עם ילדים ונוער, אני רואה חשיבות רבה לטיפול שנעשה בתוך הקשר: מפגש טיפולי מחייב הסתכלות רחבה ומערכתית יותר על הילד המטופל; בראש ובראשונה המערכת המשפחתית, גן\ בית הספר, מצב תפקודי, חוזקות ומשאבים, גורמי תמיכה, ועוד.

בעבודתי מצאתי כי ניתוח חלומות המתבסס על הגישה היונגיאנית הוא פרקטיקה אשר יכולה לסייע מאד להעלאת תכנים רגשיים לא מדוברים והתמודדות עימם אצל ילדים ומתבגרים. החלום הוא הכלי דרכו המטופל זוכה, דרך ההתבוננות על החלום, להבין בצורה טובה יותר את בחירותיו ואת רגשותיו, ובעיקר זוכה ללמוד להשתמש במשאבים הנפשיים האצורים בו.

עם ילדים קטנים יותר העבודה הטיפולית נעשית בעיקר באמצעות טיפול דרך משחק (Play therapy). הדרכת ההורים היא חלק בלתי נפרד מן הטיפול, ומשמשת ככלי המשלים להצלחת הטיפול וליציאה מן הקושי.

קבוצת חלומות (Dream group)
"החלום הוא תיאטרון אשר בו החולם הוא הסיצנה, השחקן הלחשן, הבמאי, המחבר,הקהל והמבקר גם יחד (ק.ג. יונג)" .


מדובר במודל של קבוצה טיפולית ייחודית ואינטימית. במהלך המפגשים חברי הקבוצה רוכשים כלים להתבוננות ולניתוח משותף של חלומותיהם. דרך התבוננות המשותפת בחלומות נפתח צוהר פנימה ומתאפשרת הבנה מעמיקה של העצמי.

ניתוח חלומות מורכב בבסיסו מן התפיסה שהסיפור שהחלום מספר הינו משמעותי עבור החולם ומכיל בתוכו תובנות רבות לגבי חייו של החולם ורגשותיו, שאיפותיו, פחדיו ולבטיו הלא מודעים. לפי התפיסה היונגיאנית פעמים רבות הדימויים המופיעים בחלום הינם דימויים בעלי משמעות אוניברסאלית הנקראים ארכיטיפים. לפיכך, הטיפול בחלומות והניתוח שלהם בקבוצה, מאפשר הרחבה ופישוט משותפים של הדימויים המופיעים בחלום. מעבר לחוויה האינטימית של תמיכת הקבוצה בהנחייתי וניתוח משותף של חלומות, ככל שיינתנו יותר רעיונות והרחבות (אמפליקציות), חווית הפרשנות תהייה איכותית ומשמעותית יותר. מסיבה זו בניתוח חלומות כוחה של הקבוצה מועיל ומפרה עד מאוד. חברי הקבוצה משקפים, מעלים אסוציאציות ושאלות שמהדהדים אצל מביא החלום ומנתבים אותו אט אט לעבר המשמעויות של החלום ברמה הפרסונלית. מכיוון שהחלומות עוסקים, כאמור, בדימויים אנושיים קולקטיבים , פרשנות קבוצה סביב חלום של פרט בקבוצה תמיד יהדהדו לנושאים ותכנים הקשורים לחייהם הפרטיים של כל הנוכחים.


פרטי קשר

אזור טיפול: ירושלים

כתובת: בית הכרם ירושליםתחומי יעוץ יחודיים:
 • טיפול יונגיאני
 • מצבי קיצון, התערבות בשעת משבר, פסיכו-אונקולוגיה, מחלות כרוניות, אבל ואובדן (שכול)
 • התמודדות עם משברי חיים
 • הדרכת הורים
 • מבוגרים
 • מתבגרים
 • ילדים
 • ייעוץ וחשיבה לגבי הפנייה לטיפול מתאים

השכלה אקדמאית
 • עובד סוציאלי מ.ר. 19362

 • BA ו MA בעבודה סוציאלית קלינית (דגש על הפרט והמשפחה)

 • השתלמות בהנחיית קבוצות

 • השתלמות במגוון גישות טיפוליות

 • התמחות תלת שנתית בפסיכותרפיה יונגיאנית


נסיון מקצועי

 • טיפול באוכלוסיות רבות ומגוונות לאורך השנים

 • ליווי וטיפול בנפגעי נפש באוריינטציה שיקומית

 • כחלק מההתמחות בשני התארים- השתלמות וטיפול נפשי במרפאה הפסיכיאטרית בבי"ח הדסה ע"כ.

 • העבודה לאורך השנים בבית החולים מקיפה תחומים רבים ומגוונים. ליבת העבודה כוללת ליווי וטיפול ילדים ונוער מטופלים והוריהם ומשפחותיהם במחלקה להמטולוגיה-אונקולוגיה בהדסה ע"כ. לאורך השנים וכחלק מאופי העבודה בבי"ח (במחלקה הקבועה, במיון ועוד) ליוויתי וטיפלתי במקרי קיצון רבים ושונים בכל קשת הגילאים (מינקות ועד זקנה), סביב משבר, טראומה, אובדן ושכול- הקשורים למחלה או לפציעות כתוצאה מאירועים שונים.

 • לאורך השנים הנחתי קבוצות טיפוליות רבות של מטופלים, עובדים, אחיות (סיעוד), סטודנטים לרפואה ולעבודה סוציאלית.

 • בשנים האחרונות אני מטפל בקליניקה הפרטית בבית הכרם במטופלים מבוגרים, בני נוער וילדים באוריינטציה יונגיאנית. מזה 3 שנים מנחה קבוצת ניתוח חלומות במרכז 'חזקים ביחד' של האגודה למלחמה בסרטן. קבוצת חלומות למטופלים פרטיים בקליניקה שבבית הכרם נפתחת בימים אלו.
על הספה  כל הזכויות שמורות לאתר על הספה ©