<<חזור לחיפושמיכל מוזס


מיכל מוזס

עובדת סוציאלית ומטפלת בבישול


עובדת סוציאלית ומטפלת בבישול. טיפול בבישול הינו טיפול רגשי המתאים לילדים, נוער ומבוגרים. מתמחה גם בטיפול דיאדי (הורה-ילד). המפגשים משלבים שיח ובישול/אפייה במטבח, במושב רמות מאיר.


תחומי התמחות:
טיפול רגשי למגוון קשיים, נשים אחרי לידה, בריאות הנפש, הדרכת הורים, התמודדות עם משברי חיים


צור קשר עם מיכל מוזסשמי מיכל מוזס, עובדת סוציאלית M.S.W ומטפלת בבישול ובאפייה.

בשנת 2008 סיימתי את לימודי הקולינריה והתחלתי להעמיק את הקשר שלי עם האוכל דרך עבודה כטבחית במסעדות שף שונות בתל אביב.
דרך הידיים, למדתי המון על קונדיטוריה, אפייה ובישול. אבל הרגשתי שמשהו חסר. מה שהיה חסר לי זה המפגש. מפגש עם האנשים אשר אוכלים את האוכל שלי. מפגש שמתקיים תוך כדי ובמהלך ההכנה של המזון וכמובן מפגש שלי עם עצמי.

בעקבות התובנות האלו התחלתי את לימודי התואר הראשון במדעי ההתנהגות.
במהלך עבודתי עם נערים ונערות על הספקטרום האוטיסטי חוויתי "התגלות" בה הבנתי שאני יכולה לשלב בין שתי האהבות הגדולות שלי וכי השילוב בין העולמות מיטיב עם בני הנוער אשר ליוויתי.

תחילה עבדתי מתוך אינטואיציה ואהבה לחומרי הגלם ולתהליך אשר ניתן להעבירם דרך עבודה משותפת במטבח. נוכחתי לגלות כי הבישול היווה עבורי כלי ליצירת קשר עם המטופלים שלי, דרך המגע עם החומרים השונים של המזון התעוררו בהם געגועים ותובנות מעניינות על חייהם.

לאחר הבנה ורצון להעמיק את הידע המקצועי שלי אודות הבישול הטיפולי עברתי הכשרה של "שילוב בישול בטיפול" באוניברסיטה העברית.
במקביל הנחתי קבוצות בישול טיפוליות במסגרות של בריאות הנפש והרחבתי את עבודתי הפרטנית עם צעירים וצעירות על הספקטרום האוטיסטי.

בהמשך ללימודי תואר שני בעבודה בעבודה סוציאלית העמקתי את עבודתי הטיפולית בשילוב הכלי הבישולי בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות כגון קשישים, צעירים בעלי אינטיגנציה גבולית ומתמודדים מתחום בריאות הנפש.

כיום אני עובדת בכפר הנוער כנות בו אני מלווה ומטפלת בילדי שכבה ז'. במקביל לכך מקימת קבוצות טיפול בבישול ועובדת בקליניקה פרטית- במטבח הביתי שלי- עם הורים צעירים וצעירות וילדים, במסגרת טיפול פרטני, דיאדי והדרכות הורים.

עבודה טיפולית משותפת דרך הכלי הבישול מעוררת זכרונות ומאפשרת לדבר, דרך האוכל, על רגשות, רצונות, פחדים ושינויים. אני מאמינה בכוח המרפא של המפגש הטיפולי אשר מניב עבור המטופל תחושה של בטחון, אמון והכלה של צרכיו ורצונותיו הכמוסים.
ערכי


תואר ראשון- מדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב-יפו
תואר שני- עבודה סוציאלית (M.S.W) באוניברסיטת תל אביב
לימודי טיפול בבישול- האוניברסיטה העברית, ירושלים.

<<חזור לחיפוש