על הספה - פורומי מומחים

פורום שירות צבאי

שינוי שיבוץ

פורום שירות צבאי

פורום שירות צבאי מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית, מטפלת בעלת ניסיון רב במתבגרים ובבוגרים צעירים. פורום שירות צבאי
בעבודתי כקב"נית בצבא שירתתי במגוון תפקידים ועם אוכלוסיות שונות (טירונים, חיילים בקורס, כלואים, מפקדים ואנשי קבע). במסגרת זו טיפלתי פרטנית וקבוצתית בחיילים, הדרכתי הורים לחיילים, וכן עסקתי בהוראה ובהדרכה של נושא בריאות הנפש בצבא. כיום מטפלת בגישה דינמית בשילוב טכניקות קוגניטיביות והתנהגותיות, התערבות במשבר והדרכות הורים.

ברוכים הבאים לפורום שירות צבאי – היבטים נפשיים של גיוס שירות ושחרור מצה"ל.

צה"ל של היום הינו מערכת ארגונית גדולה ומורכבת, אשר ההתמודדות מולה הינה פעמים רבות קשה, מתסכלת ובלתי ברורה. חיילים מרגישים לא אחת שאין להם כתובת. הם מחפשים פתרון שיכול להיות פשוט אך בשל הבירורקטיה והעומסים הופך לבלתי מושג, והבעיה הולכת ומתרחבת.

בפורום זה אנסה לתת מענה לשאלות הקשורות לבריאות הנפש סביב השירות הצבאי, על שלביו השונים- טרם הגיוס, במהלך השירות ולקראת סיומו עם ההתארגנות לחיים באזרחות. מטרתי הינה לספק את המידע וההכוונה הדרושים בכדי להתמודד ביעילות עם קשיים, התלבטויות או בעיות העולים במהלך השירות. זאת מתוך אמונה ברורה כי השירות בצבא חשוב ומשמעותי לחייל וכי לרוב הבעיות הן פתירות וההסתגלות הינה תהליך שאורך זמן ודורש אורך רוח.

הפורום מיועד למלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון), חיילים, חיילים משוחררים ולהורים. הפורום הינו אנונימי לחלוטין והסודיות מובטחת.


שאלה:  שינוי שיבוץ  -  (יניב ש)


שלום רב.אודה לעזרה. בתי אמורה להתגייס למשטרה צבאית בעוד 10 ימים. לפני כחודש העברנו למיטב מכתב מפסיכיאטר אזרחי על כך שהיא חייבת לראות פסיאכטר בדחיפות . עד כה מיטב לא מתייחס ונראה כי הם ממתינים ליום הגיוס . לבתי יש קהס42 ונמצאת במצב נפשי ירוד מאד כפי שאובחן ע"י הפסיכיאטר האזרחי ולא מתאימה לשיבוץ שקיבלה. אציין כי כבר ראתה קבן לפני כ8 חודשים. מה לדעתך ניתן לעשות עמ שתראה פסיכיטר טרם ליום הגיוס שכן הנדנודים למיטב ופניות הציבור לא עוזרות? תודה רבה.

תשובה:  שינוי שיבוץ


ובכן, במידה ולא תקבלו זימון חדש לפני יום הגיוס אכן ניתן להציג את המסמכים ביום הגיוס וגם אז ניתן לבקש בדיקה חוזרת עם קב"ן
 X