על הספה - פורומי מומחים

פורום קלינאית תקשורת

בת שנתיים וחודש כמעט לא מדברת

פורום קלינאית תקשורת

פורום קלינאית תקשורת מנהלת פורום תמר לבין-שרון קלינאית תקשורת מוסמכת, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב(.B.A). בעלת תואר שני (.M.A).בחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מומחית בהתפתחות הילד.

בעלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בלקויות שפה ודיבור, כולל:

עיכוב בהתפתחות השפה בגיל הרך, לקויות שפה בגיל בית ספר, מובנות דיבור נמוכה ושיבושי היגוי, צרידות ובעיות קול, בעיות בשטף הדיבור ('דיבור חטוף' וגמגום).

בעלת ניסיון טיפולי עשיר ומגוון במסגרות שונות, כגון: מכונים להתפתחות הילד, מכוני שמיעה ודיבור.

בעלת ניסיון בהדרכה של קלינאיות מתמחות וסטודנטיות.

כיום- עובדת כקלינאית תקשורת עצמאית, בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

שאלה:  בת שנתיים וחודש כמעט לא מדברת  -  (מאיה )


שלום ביתי בת השנתיים וחודש כמעט ולא מדברת (היא לא במסגרת) אוצר מילים של כ10 מילים וגם אותם היא לא הוגה טוב בכלל מבלבלת את האותיות ( אבא הפך לבאבא , פרפר הפך לברבר, בננה זה ננה ) במשך היום היא ממלמלת אבא אמא וזה הכל משחקת יפה יוצרת קשר עין מצביעה המון אוהבת מאוד ספרים יודעת להצביע על צבעים וצורות כשנשאלת אבל שוב כלום לא במילים רק הצבעות חוזרת על המילים רק שמבקשים ממנה כששואלים אותה שאלה היא לא עונה בדיבור אלא ב כן ולא עם הראש בלבד או מצביעה על מה שרוצה אני לא יודעת אם זה קשור אבל היא כל היום מזמזמת שירי ילדים בלי המילים רק תווים וקצב המנגינה והיא גם מחקה בובה ששרה וצוחקת ואומרת אבא אמא אז היא חוזרת אחריה זאת אומרת שהיא ממש עושה מה שהבובה עושה מה את ממליצה לנו לעשות כשלב הבא? תודה

תשובה:  בת שנתיים וחודש כמעט לא מדברת


שלום מאיה, נשמע שלבתך יש עיכוב משמעותי בהתפתחות השפה והדיבור. ממליצה לך לפנות לאבחון קלינאית תקשורת ובמקביל- לבקש הפנייה לבדיקת שמיעה ולמכון להתפתחות הילד לבדיקת רופא התפתחותי. בהצלחה!
 X