על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

רוצה לבד

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  רוצה לבד  -  (רונית)


היי, אני אלמנה מזה כ 13 שנה ואני במערכת יחסים (פרק ב) כשלוש וחצי שנים. בן זוגי מתגורר איתי ועם שני ילדיי (מתבגרים) וזה כבר זמן מה שאני רוצה להיות לבד, לסיים את מערכת היחסים אך אני חוששת. חוששת גם מהלבד (אני בת 50) וחוששת מלפגוע בו. אני יודעת שהוא אוהב אותי ואת מה שיש בינינו. היו לנו לא מעט ריבים וחיכוכים. הקשר בינו לבין הילדים מבוסס על תקשורת בסיסית ולקונית, כמעט ולא מתפתחת ביניהם שיחה (גם איתי לא כל כך לצורך העניין) ואני לא יודעת כיצד לגשת לזה ומה לעשות עם זה. איך נפרדים ממישהו שאוהב? איך מדברים על זה? תודה

תשובה:  רוצה לבד


שלום לזו שרוצה להיות לבד. אין כמו הזמן הזה לשינוי וצמיחה ויציאה למקום של חופש. ממליצה לך לנצל את החג לשיחה על המקום שלך והרצון שלך לשינוי. בהצלחה.
 X