על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

משבר בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  משבר בזוגיות  -  (אנונימית)


אני ובן זוגי נמצאים במערכת יחסים בוגרת ובשלה מזה כ8 חודשים. הסיפור בינינו קצת מורכב מכיוון שהיינו בעבר זוג וחזרנו שוב לאחר 5 שנים. הזוגיות בינינו מדהימה, התקשורת זורמת והכימיה ניכרת לעין הבעיה האמיתית מתחילה כשזה נוגע למשפחת המוצא שלו. בתור בן יחיד למשפחה חד הורית( רק אמא שלו נמצאת בסיפור) שלא יצא אף פעם מהבית ולא חווה כל סוג של עצמאות כלשהי אני מרגישה שדיי נעלמתי, החשיבות שלי ירדה בסדר העדיפויות הוא תמיד מגונן ותקיף כשמדובר על אמא שלו ושוכח שאני ה"בת זוג" וגורם לי להרגיש כמו מישהי נוספת במערכת יחסים קיימת כבר. התכנון היה שנעבור לגור ביחד ונתחיל חיים משותפים ופה הבעיה. אני מרגישה שהוא לא איתי במאה אחוז אני מרגישה דיי כפופה לאמא שלו אני מרגישה היטשטשות הגבולות בין האם לבנה, כלומר הוא אוהב לשתף אותה כמעט בכל דבר ודיי פתוח לדבר איתה גם לפעמים על יחסים. העניין שאני עוברת איתו ביחד וצריכה לעבור איתו ביחד את ההיפרדות הרגשית הזו מהאם, שגורמת לנו לריבים ולמתחים רבים בזוגיות עד כדי איבוד תקווה שמשהו יכול להשתנות. אני מאמינה שהשינוי האמיתי יקרה ברגע שהוא ייצא מהבית אבל האם הוא צריך לעבור את התהליך הזה לבד או שאני צריכה לתמוך בו למרות שזה גורם לנו מתחים רבים? אשמח לייעוץ שלך ואם צריך טיפול זוגי אשמח גם להמלצה על מטפל זוגי מתאים.

תשובה:  משבר בזוגיות


הי אנונימית מדבריך עולה שעיקר הקושי קשור במערכת היחסים הקרובה שיש לבן זוגך עם אמו. נראה לי שאת צריכה לאפשר לבן זוגך לעשות את השינוי מעצמו אחרת יכול להיות לכם קושי בזוגיות. בן זוגך צריך להבין ולהרגיש את הקושי. את יכולה לתמוך ולאפשר לו להיות בתהליך לשקף איפה שמתאים. נדרשת ממך התנהלות מאוד עדינה. ממליצה לכם בחום לפנות לטיפול בנושא. בהצלחה
 X