על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

מקנאה באקסית

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  מקנאה באקסית  -  (שוג)


אני עם בעלי שלוש שנים, שנינו דתיים. בזמן האחרון הוא אמר לי שהוא שמר ממני סוד כדי לא לפגוע בי, התעקשתי שיספר כדי שתהיה פתיחות בקשר. הוא סיפר לי ששכב עם מישהי לפני שהכיר אותי, וזאת מישהי שאני מכירה והיא נמצאת הרבה מאוד אצל המשפחה שלו, ואפילו אנחנו די חברות. הוא סיפר לי שהוא היה מאוהב בה והם היו בקשר פיזי רק כמה שבועות עד שהפסיקו. אני לא כועסת עליו על זה שהיה איתה, אבל אני מרגישה דבילית שלא ידעתי עד עכשיו, ויותר גרוע- אני לא מצליחה להפסיק לדמיין אותם שוכבים אחד עם השני. הוא הראשון שלי והייתי בטוחה שאני הראשונה שלו. כל פעם שאני חושבת על זה אני עם בחילות ומתחילה לבכות.בעלי יודע וממש קשה לו, אבל אני לא יודעת איך להפסיק. אני הכי אוהבת את בעלי ולא עולה על דעתי להתגרש, ואני גם שמחה שהוא סיפר לי ואין סודות בינינו, אבל אני מתה שזה לא יהיה אישיו, ואני לא יודעת איך להפסיק לחשוב על זה. אני גם לא יודעת מה לעשות כשאפגוש אותה, כי אין לי דרך להתחמק מזה

תשובה:  מקנאה באקסית


הי שוג. מדברייך עולה כי בעלך שיתף אותך בסוד על קשר שהיה לו לפני הקשר שלכם. חשוב שתצליחי לראות שבעלך סומך עליך ועל הקשר דלכם ולכן בחר לשתף אותך ולא לשמור מפנייך סוד. השיתוף הזה הוא ביטוי לקשר החזק שלכם ולבחירה שלו בך. לכן כשאת מדמיינת לעצמך את הסוד חשוב שתאמרי לעצמך שבך הוא בחר ועליך הוא סומך. ככל שהקשר בינכם ימשיך באופן הזה של פתיחות והבנה לדבר הסוד יהיה פחות ופחות מקום. אל תאפשרי לעבר שאין לו כל קשר לזוגיות שלכם לצבוע את ההווה. בהצלחה
 X