על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חתונה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חתונה  -  (דוד)


אהלן...אני בן 36..ולא בא לי להיות בקשר עם אישה או זוגיות ..בטח לא חתונה.. כמובן יש לי משיכה לנשים..אמנם היא לא מעסיקה אותי במשך היום בכלל..אבל אני מדגיש שלא יטעו לחשוב שאני נמשך ל.. על כל פנים לוחצים אותי להתחתן..גם מצד החיוב ההלכתי..ושוב...לא בא לי אבל אני מרגיש שאני חייב לקיים תמצווה הזאת... איך אני עושה את זה???

תשובה:  חתונה


הי דויד. מדברייך עולה כי אתה לא מעוניין להתחתן אך יש עליך לחץ וחשוב לך לקיים את המצווה. נראה לי שבשלב הראשון אתה צריך להחליט בין המצווה הלחץ ורצונך.עליך להבין מדוע אתה נמנע מקשר רציני ממה אתה חושש. האם אתה בטוח שלא תמצא את האחת. מה המשמעות של קשר מחייב עבורך. אחרי שתהייה יותר ברור בדברים האלו אני מאמינה שהתשובה תגיע.
 X