על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חשד לבגידה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חשד לבגידה  -  (ירון)


שלום. נשואים כ 15 שנה עם שלושה ילדים, משפחה נורמטיבית עם עליות וירידות, סה"כ בסדר. היינו עושים סקס פעמיים בחודש והיו מקרים שגם פעם בחודש או חודשיים, אישתי תמיד טענה שהיא יכולה לחיות עם מעט סקס, אני לעומתה אוהב מאוד אבל מתאים את עצמי בגלל ההתחשבות שלי בה. כבר שנה וחצי שאין סקס...עד לפני כמה חודשים לא הפריע לי, היא איבדה את אביה שהיתה מאוד קשורה אליו לפני שנתיים ולכן לא לחצתי. יש לה ידיד בעבודה שאותו היא מאוד מחבבת ומעריכה ולכן עלה בי החשד שאולי יש פה בגידה ולכן אין סקס בנינו. שנכנסתי לעומק, לא מצאתי משהו מיוחד בפלאפון שלה וגם מההיכרות שלי איתה היא לא אישה שבאמת תעשה דבר כזה. מהתסכול שלי, אזרתי אומץ ושאלתי אותה האם היא בוגדת בי עם הידיד מהעבודה ולכן אין סקס בנינו...היא היתה המומה מהשאלה ואמרה נחרצות שממש לא ושאני יודע שהיא לא כזאת. שאלתי אז איך את מסבירה את זה שאין סקס כבר שנה וחצי...והיא ענתה שהיא מותשת וסחוטה מחיי היום יום עבודה, ילדים וכד'. שאלתי אותה מה את מצפה שאעשה? שאבגוד בך? טענה שבשביל סקס היא צריכה להרגיש נינוחה ורגועה. לפני כשבועיים מצאתי בווטס אפ שלה שהידיד קנה לה תחבושות היגיינה.... אני לא יודע אם הוא נסע לסופר פארם במיוחד בשבילה או שהוא נסע בשבילו ואז היא ביקשה ממנו. מרגיז אותי....לדעתי צריך להיות פתיחות ואינטימיות בשביל לבקש מידיד בעבודה לקנות דבר כזה.. אני לא יודע מה לעשות...אני מת לפוצץ שוב את הסיפור. מה עושים?

תשובה:  חשד לבגידה


הי ירון. מדבריך עולה שאתם זוג נורמטיבי אתה לא מתאר כלל בעיות בינכם מלבד היחסים האינטימיים. אין ספק שלאורך זמן יש קושי בלקיים זוגיות ללא יחסים אינטמיים. לדעתי אתה צריך לעורר את הנושא הזה בינכם ולא את נושא הידיד. מציעה לכם לפנות לגורם מיקצועי כדי להיתמודד עם הקושי המשמעותי הזה. בהצלחה.
 X