על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חיזוקים מגברים

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חיזוקים מגברים  -  (אדל)


שלום, אני בת 35 + 2 נשואה באושר רב אבל משום מה תמיד זקוקה לחיזוקים ומחמאות מגברים. זה דפוס התנהגות שליווה אותי ממש מגיל הנערות ועד היום. אמנם הרבה פחות מפעם כי אני מודעת לבעייתיות, אבל אני מרגישה שזה עדיין קיים בי. הידיעה שהצד השני חושק בי, ממש מכניסה בי אושר ומעלה את הביטחון העצמי הירוד שלי. בטיפול פסיכולוגי הגעתי לעניין שאולי בגלל שלא היה לי את החום והקרבה עם האבא, אני מחפשת את זה בחוץ. מה גם שאני לא שלמה עם עצמי מבפנים ולכן זקוקה לחיזוקים מבחוץ. אבל אני תוהה למה מחמאות מנשים לא מספקות אותי כמו מחמאות מגברים... זה עניין מטריד שמכניס בי רגשות אשם וכעס על כך שאני בעצם מחטיאה גברים שהיו רוצים מעבר למילים, כשבעצם כל מה שאני רוצה זה רק לשמוע את המילים, לראות את המבט ופשוט לדעת שאני עדיין אטרקטיבית בעיניהם. זה הכל, לא מעבר לכך. אבל אני יודעת שזה מבלבל את הגברים ואני יכולה להיקלע למצב מסוכן. זה לא שאני צריכה לעשות הרבה כדי לשמוע מה שאני רוצה לשמוע. מספיק שאני אעבור ליד מישהו, או שיהיה שיח בנושא יופי חיצוני או מיני, ובתמימות רבה אני מביאה את הצד השני להגיד את המילים שאני רוצה לשמוע. מה אני יכולה לעשות כדי להיפטר מההרגל הגרוע הזה?

תשובה:  חיזוקים מגברים


הי אדל. חיזוקים זה לגמרי לא רע השאלה תמיד היא עד כמה זה מנהל ושולט בך. את בזוגיות ולא ברור כמה הזוגיות מחזקת. יש כאן נושאים שתשובה עליהם לטעמי לא תהייה מקצועית אם אענה לך. מאוד ממליצה לך להמשיך את הטיפול שהתחלת בעבר כדי למצות את התובנה ולהצליח להתנהל אחרת. בהצלחה
 X