על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

זוגיות שנתקעה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  זוגיות שנתקעה  -  (אור)


היי, אני ובן זוגי חזרנו להיות יחד אחרי קשר של שנתיים שכלל מגורים משותפים. במגורים המשותפים צצו הרבה בעיות, שבהם הגבתי בחוסר איזון רגשי, שכלל עזיבות מהבית. בזמן הפרידה עשיתי עבודה עצמית בה שיפרתי את דרכי, והתחלנו לחזור לתקשר להפגש ובעצם לקשר מלא. עבר שבוע, שבוע+ ובן זוגי שיתף אותי שהוא מרגיש מבולבל ומוזר ורע נפשית, שהחזרה והפרידה גרמו לו לבילבול. [היינו פרודים למשך 30 יום] בו הוא חשב שזה פרידה ואני לקחתי זמן לנשום ולהתאפס. כרגע הוא אמר לי את זה: "את בן אדם מדהים אבל כל מה שקרה עשה את שלו ואני מנסה לפנות את ההריסות.. והחומות שצמחו מזה.." ואני בתגובה תמכתי בו. ועכשיו יש שקט ואין בנינו תקשורת. מה עליי לעשות בבקשה? אשמח לעצה שתוכל להנחות אותי. תודה!

תשובה:  זוגיות שנתקעה


הי אני מבינה שתקופת ההפסקה בינכם יצרה משהו אחר ונראה לי שרק הזמן שכרגע בן זוגך צריך כדי להבין היכן הוא ומה הוא רוצה להמשך יכול לאפשר זאת. אני ממליצה שתאפשרי לו לרחת את הזמן ומקווה עבורך שיחליט כפי שאת החלטת. לפעמים רק ממרחק אפשר לראות את הכיוון. בהצלחה.
 X