על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

החליטה לחתוך את הקשר המוזר שלנו. לשחרר?

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  החליטה לחתוך את הקשר המוזר שלנו. לשחרר?  -  (דניאל)


יש לי בחורה שהייתי איתה בקשר קרוב ל-4 שנים. לא היינו חברים, אבל מאוד קרובים. בגדול, 4 שנים רצתה להיות חברה שלי ואני לא רציתי. רצתה להרגיש נאהבת ואני קצת עם קשיים רגשיים היה לי קשה לתת לה מה שהיא רוצה. גם מאוד אני מתעסק בשטויות עם פלרטוטים , סטורי, ובכל החרטות האלה שזה תאכלס שקר. לא היינו מחוייבים אבל התנהגנו כמו זוג לכל דבר לפני שבוע החליטה לחתוך. נתתי לה כמה ימים ופתאום הרגשתי שאני מעריך אותה וכאב לי מאוד היום נפגשנו ורציתי שנחזור והיא אמרה שהיא החליטה ועומדת מאחורי ההחלטה שלה. מאוד כואב לי מה לעשות? לתת לזמן לעשות את שלו או לנסות בכל מחיר? אמרה גם משפט כואב שאם היא תשאר איתי זה בשבילי ולא בשבילה. ונאחזתי על המשפט ואמרתי שגם אם ארצה לחזור בהמשך יזכר במשפט הזה

תשובה:  החליטה לחתוך את הקשר המוזר שלנו. לשחרר?


הי דניאל. מדברייך עולה שהיית בקשר זוגי שלא היית מחוייב אליו לחלוטין. לא ברור אם כתוצאה מאופי היחסים בינכם היא החליטה לסיים את הקשר. או שהיא החליטה לסיים את הקשר כי היא במקום רכשי שונה או שניהם. אני ממליצה לך לתת לה ולך זמן . אם עדיין תמשיך להרגיש רצון להיות ביחד אחרי ההתרחקות תשתף אותה ממקןם מכבד. יתכן שהמרחק יצור רצון לקירבה. ושהשינוי שהיא תחווה מצדך יקרב אותה. בהצלחה.
 X