על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

דימוי עצמי ומשיכה לנשים

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  דימוי עצמי ומשיכה לנשים  -  (אלון)


היי גברת וינר, אני אלון מ: "שלום גברת וינר. מה שלומך? בגיל ההתבגרות הייתה לי בעיה עם דימוי עצמי קצת נמוך ותפשתי מספר דברים בגוף שלי כפגמים. (סוג של נגעלתי מכמה דברים חצ'קונים לדוגמא ועוד...). עברו כבר המון שנים מאז גיל ההתבגרות ואני לחלוטין לא כזה יותר. כן, פה ושם יש דברים שעדיין מפריעים לי עם עצמי (כמו לרוב האנשים אני מאמין) אבל מה שנקרא - לומדים לחיות עם זה. הכל טוב, גם אם לא הכל מושלם. מה שרציתי לשאול זה שהרבה פעמים שאני יוצא עם נשים דברים קטנים שמפריעים לי אצלן (ע"ע פגמים) מורידים לי מהמשיכה שלי אליהן. הנקודה היא שאף אחד לא מושלם ואני תוהה האם יש קשר בין איך שתפשתי את עצמי בגיל ההתבגורת : כלומר דימוי עצמי נמוך לבין המשיכה שלי לנשים. יכול להיות שכל פיפס קטן שמוריד לי מהמשיכה שלי למישהי יכול להתקשר לדימוי עצמי שלי עם עצמי? *מצד שני, לפי "הטבע" אני סוג של אומר לעצמי שאם זה המצב, אז המוח שלי פשוט מפרש שהאישה שאני נמצא איתה היא לא מתאימה להתרבות. שוב, נטו לפי הטבע...המוח הקדום שלנו. אני חצוי בין אף אחד לא מושלם ושנמאס לי שאני לא נמשך לחלק מהנשים שאני יצאתי איתן בגלל אולי דברים קטנים לבין שאולי זה פשוט מה שהמוח שלי """בוחר"""" . עצות? לפעמים קשה לי שאני מפספס הזדמנויות עם בחורות מקסימות רק בגלל משהו כזה או אחר תודה! " תגובתך: שלום אלון אתה מעלה קושי שיש לך מול משיכה לנשים כשאתה פוגש פגמים. הנושא הוא עמוק יותר ואני חושבת שאחטא מקצועית אם אענה לך על כך. נראה לי שחשוב שתתטפל בנושא באופן מקצועי. חסרים לי הרבה פרטים בתאור שלך כמו האם היתה לך זוגיות?. מה עוד חשוב לך בזוגיות מלבד המראה החיצוני?. האם יש פחד מאנטמיות? ועוד שאלות רבות ולכן אני ממליצה לך להתחיל טיפול שיעזור לך לענות על הסוגיות שעלות מהעניין ושתצליח למצוא זוגיות מיטבה. בהצלחה ------ היו לי לא מעט מערכות יחסית כן. יצאתי עם לא מעט נשים ותמיד משהו הפריע לי בבחורה: פה זה קצת עודף משקל, פה זה קצת חוסר משקל, שם זה חצ'קון, שם זה סימני מתיחה...זה כאילו אני רק מחפש את ה100% שלא קיים. לכן אמרתי שאני חצוי בין מציאות שלא קיימת לבין "לסמוך" על המוח הקדום שלי שיוביל אותי לאישה שהיא הכי קרובה ל100%. מאמין שפיספסתי לא מעט נשים מקסימות נטו בגלל מקובעות שכזו (או שאולי זה לא מקובעות? לא יודע). אין לי פחד מאינטימיות - חיי המין שלי טובים הייתי אומר. מלבד מראה חיצוני כמובן שחשוב לי אופי, כבוד, חברות, הדדיות...משהו שיכול להחזיק לטווח הרחוק. בסופו של יום, הבחורה יכולה להיות הכי יפה ומושלמת בעולם אבל אני לא אתחבר לאופי שלה (וכמובן הפוך מההשקפה שלה). מקווה שזה נותן לך יותר פרטים. אני למען האמת כרגע יוצא עם מישהי חדשה (כ4 חודשים) והיא מקסימה, נבונה ובוגרת, חברות מאוד טובה ובאמת שסה"כ אופי מקסים ויופי מאוד מושך בעיניי. אבל מה, יש לה עודפי שומן בכל מיני מקומות מהעבר שלה וזה לא עבר לה - עור רפוי, סימני מתיחה מאוד בולטים...וזה קשה לי. מצד שני אני נלחם כי אני מעריך את מי שהיא. מפה פחות או יותר התחילה ההודעה שלי..

תשובה:  דימוי עצמי ומשיכה לנשים


הי אני שמחה לשמוע שאתה יוצא עם מישהי ושאתה מתמודד זה מה שנכון. תמשיך להיתמודד ולראות את כל מה שיש בה וכמו שאתה אומר אין מושלמות אצל אף אחד.
 X