על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בעיות בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בעיות בזוגיות  -  (אהרון)


אשתי אשה טובת לב אשת שיחה וחברה טובה שלי. אך יש לי שתי בעיות מרכזיות שמאוד מפריעות לי. הבעיה הראשונה היא שאשתי לא כל כך יפה בעיני . בעיה שניה המשפחה של אשתי . אשתי מגיעה ממשפחה הרוסה ועושה לי לא טוב כל העיניין הזה במיוחד כשאני רואה משפחות אחרות. גם בעיניין המראה החיצוני תמיד עולים בראשי השוואות עם אקסיות לשעבר לבין אשתי וזה גורם לי ממש לצער כל העיניין. המוח שלי כל הזמן טרוד מהמצב הזה . מה עושים

תשובה:  בעיות בזוגיות


הי אהרון העלת שתי שאלות אחת לגבי המראה של אישתך והשניה לגבי משפחתה . אני מניחה שכאשר התחתנת עם אישתך שתי הסוגיות הללו עמדו מול עיניך ומטעמים נוספים בחרת בה להיות אישתך. ממליצה לך לחזור ולבדוק מול עצמך מדוע בחרת בה ולהיזכר בכול המעלות שיש לה. יתכן וששינויים קלים במראה יכולים לעזור ועל עך אתה צריך להצליח לדבר איתה. לגבי משפחתה כמובן שאין מה לעשות ורק לזכור שאתם כזוג יכולים לעשות אחרת עם משפחתכם.בהצלחה.
 X