על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

תסכול עם תינוקת בת שנה ושבעה

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  תסכול עם תינוקת בת שנה ושבעה  -  (ועד )


שלום לך , הבת שלי טרם בת שנה ו7 חודשים אני כבר מרגישה שהיא מאוד רוצה להיות עצמאית . אני איתה בחינוך ביתי ומבחינת עצמאות אני מנסה רוב הזמן לתת לה את החופשיות כמו לאכול לבד למרות שזה נהיה מאוד קשה איתה בתקופה האחרונה כי הי ממש לא אוהבת לאכול כל דבר . בתקופה האחרונה התחילה בשיטה המפורסמת של התינקות והיא שכל הזמן פורצת בבכי אם לא נותנים לה את מה שהיא רוצה וזה מאוד מעצבן אותי כי קודם כל אני לא רוצה שתמשיך להיות כזאת ושנית כל כח זה מאוד מלחיץ במקרים מסויימים . איך אפשר להסתדר עם התפרצויות הבכי והזעם שלה מבלי לתת לה לחשוב שכך תוכל להשיג את מה שהיא רוצה ? לפעמים אני צועקת עליה וזה מאוד קשה לי אבל בסופו של יום זה ממש מתיש ואני לא רוצה שתתרגל גם להענות בצעקות או מתוך פחד . אני מציינת שהיא אוהבת חבורה אבל לא אוהבת שנוגעים לה בדברים שלה משחקים בגדים וכדומה , מפונקת מאוד ילדה ראשונה . אני הולכת איתה לכל מיני מפגשים ולפעמים לגן עם אמא ואני רוצה להמשיך לעזור לה לפתח אופי טוב ורגוע , תודה

תשובה:  תסכול עם תינוקת בת שנה ושבעה - (הילה שבורון)


שלום לך. את מתארת התנהגות מאוד תואמת לגיל של בתך. היא בודקת גבולות, וכך לומדת על העולם. זה אכן יכול להיות מתסכל ומלחיץ. ללא ספק. לצערי התשובה נמצאת בגוף השאלה- היא תלמד לא להלחץ ולהשאר רגועה אם את לא תלחצי ותגיבי באופן רגוע. בהחלט חשוב להציב גבולות. את יכולה לתת לה לבחור בין שתי חלופות אבל מעבר לזה היא מאוד קטנה ולכן צריכה שאת תחליטי עבורה ותציבי לה גבולות שיעזרו לה להתארגן בעולם. הצבת גבולות צריכה להיעשות ממקום בטוח ורגוע ולא מכעס , על כמה שניתן.
 X