חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

שמי אור, ואני פסיכולוג בהתמחות קלינית. אני רואה בטיפול הזמנה למסע משותף, וליצירת קשר משמעותי, המובילים להתמודדות משותפת עם קשיים ודילמות העולים בגילאים ושלבים שונים במהלך החיים.

תחומי התמחות

טיפול בילדים, נוער ומבוגרים, הדרכת הורים. סביב קשיי חרדה, קשיים חברתיים ותפקודיים, דכאון ומשברי חיים, דילמות הוריות

  • אזור טיפול:   

    תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   

    המרגנית 20א רמת גן
  • שפות טיפול:   

    עברית,אנגלית
  • טלפון:   


אודות אור דוד

בטיפולי, אני משלב בין מספר גישות.
גישה פסיכו-דינמית
אשר מקורה בטיפול הפסיכואנליטי, מבוססת על יצירת קשר טיפולי משמעותי, המאפשר התבוננות משותפת על קשיים ואמיתות רגשיות. התבוננות המאפשרת התמודדות כנה עם הקשיים, צמיחה, אותנטיות ואומץ רבים יותר.

גישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT)
גישה זו מהווה עמדה מעשית, כלפי הנושאים העולים בטיפול. באמצעותה, נאתר יחד דפוסי חשיבה, הרגשה והתנהגות, אשר קשורים לקשיים נפשיים. בעזרת הבנה של סיטואציות חיצוניות, ואמונות יסוד פנימיות, בהן דפוסים אלו מקבלים ביטוי, ניתן להכיר אותם ולשנותם. הגישה יעילה במיוחד עבור אנשים סובלים מחרדה או דכאון, ואני משלב אותה בהתאם לצרכי המטופל.

Mindfulness
מינדפולנס, או קשיבות, הינה גישה אשר מקורה בעולם הבודהיזם ותרגול מדיטציית תובנה. אני משלב כלים מעולם זה, כיוון שהם תורמים לקבלה עצמית ולחמלה כמו גם להבהרת ערכים חשובים בחיים, ומאפשרים התבוננות מקבלת לא שיפוטית, באופן בו אנו חושבים ופועלים, ובכך מגדילים את מרחב ההתמודדות הפנימי, ומאפשרים בחירה ממקום קשוב יותר הן כלפי פנים והן כלפי.


השכלה אקדמית

ניסיון טיפולי
פסיכולוג בהתמחות קלינית בשירות הפסיכולוגי לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת זו מנחה קבוצה טיפולית למניעת נשירה העוסקת בטיפול בחרדת בחינות, קשיי התארגנות, דחיינות והתקפי פאניקה.

מנחה מספר קבוצות טיפוליות לילדים ונוער הסובלים מקשיים חברתיים, כולל מפגשי הורים, במכון 'חברים'.

מנחה תהליכים קבוצתיים דינמיים, ארוכי טווח, בהכשרת לוחמי שייטת הצוללות בחיל הים.

הכשרה מעשית טיפולית במסגרת המרפאה הקהילתית לבריאות הנפש בקריית יובל בירושלים.

הקמת וניהול תכנית 'על-הנתיב' תכנית המנטורינג של עמותת בוגרי שייטת הצוללות, המסייעת בליווי לאורך זמן ומציאת כיוון מקצועי ואישי, עבור לוחמים משוחררים של שייטת הצוללות של חיל הים.

השכלה
תואר שני (M.A.) בהצטיינות יתרה, בפסיכולוגיה קלינית מהמרכז האקדמי רופין.
עבודת התזה נוגעת לקשיים וחוזקות של מטפלים, בעבודה קלינית עם מטופלים אובדניים.

תואר ראשון (B.A.) בהצטיינות יתרה, בפסיכולוגיה ותקשורת מהאוניברסיטה העברית.

עבודה מעשית באשפוז יום הפסיכיאטרי לבני נוער, בבית החולים הדסה, המתמחה בליווי נערים ונערות הסובלים מהפרעות אכילה, לצד חרדות, דכאון וקשיים חברתיים.


ניסיון מקצועי


צור קשר