חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מטפל בגישה פסיכואנליטית בזוגות, טיפול פרטני והדרכת הורים. מגלה סקרנות, עניין ותשוקה בפענוח תהליכים נפשיים לא מודעים כדי להפחית סבל וכאב ולהוביל לשינוי וצמיחה!

תחומי התמחות

מטפל בקליניקה במגוון מצוקות רגשיות: מצבי דיכאון, חרדה, פוסט טראומה, חרדת בחינות, OCD, הפרעת אכילה ודימוי עצמי נמוך

  • אזור טיפול:   

    פתח תקווה, תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   

    מבצע חורב 5 פתח תקווה
  • שפות טיפול:   

    עברית
  • טלפון:   


אודות שלומי לוי

שלום רב, אם פנית לטיפול פסיכולוגי פרטני או זוגי כנראה שישנה סיבה או בעיה שמטרידה אותך.

טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכואנליטית - ההיכרות האישית שלי עם טיפול פסיכולוגי באה בעקבות משבר אישי שפקד אותי, דרכו גיליתי את יכולת הטיפול להפחית חרדה, לפתור את המשבר ולגלות דברים חדשים על עצמי. בחרתי בטיפול בגישה פסיכואנליטית דרכה נחשפתי להשפעות של משאלות, חלומות, פנטזיות, דחפים, הפנמות והזדהויות על – חיי הנפש. התהליך הפסיכואנליטי מאפשר להפוך למודע את כל אותם תכנים לא מודעים שאין לנו נגישות אליהם. הטיפול תורם ברכישת תובנות חדשות על העצמי, מה שנותן לכל אחד חופש בחירה גדול יותר כאשר הוא ניצב בפני קבלת החלטות. התהליך ליצירת שינוי מתחיל כבר מעצם ההגעה לקליניקה, כבר אז נפתרה מחצית מהבעיה. מניסיוני המקצועי, אחת מהדרכים המשמעותיות להניע את התהליך הוא כאשר מדברים באופן חופשי בלי לחשוב יותר מדי..מהכיוון שלי כמטפל, אני מפנה את הקשב לכל אחד ואחד ללא דעות קדומות, ביקורת או שיפוטיות בכדי לאתר את הרצונות והתשוקות שלכם ולכוון כיצד ניתן להשיג אותם. אשמח לקבל אותך לקליניקה שלי בשעות גמישות, באווירה תומכת ונעימה ולהציע עבורך טיפול אישי ומקצועי. כל מה שנותר כעת הוא לגשת לנייד, ליצור קשר טלפוני ולקבוע פגישה, בהצלחה!!

טיפול זוגי בגישה פסיכואנליטית - מיועד לזוגות שלא הצליחו למצוא את הדרכים להתגבר על הקשיים בזוגיות בכוחות עצמם, וזקוקים להתערבות של צד שלישי כדי לסייע להם לשקם ולהצמיח את הזוגיות מחדש. הטיפול הזוגי מסייע לזוגות שרוצים לקחת אחריות אישית ולפתור את הבעיות ביניהם, הוא מחזק את החברות והאינטימיות, ומוביל לשיתוף הדדי ומתן כבוד בזוגיות. מהן הבעיות המרכזיות? מאבקי כוחות ושליטה (מי קובע? מי מחליט?) ובעיות בתקשורת (חוסר הקשבה, וויכוחים ופגיעה רגשית באחר). לגורמים אלו עשויים להצטרף מחלוקות ואי הסכמות על גידול הילדים, חשק מיני שלא מסופק, גילוי רומן מחוץ לקשר הזוגי, מעברים ושינויים במבנה המשפחתי. במסגרת הטיפול אני מסייע לבני הזוג ליצור תקשורת הדדית ומכבדת. מתרגל עם כל אחד מהם כיצד "להיכנס לנעליים" של האחר בכדי שיוכל להרגיש ולהבין את כאבו האישי וללמוד להיענות לבקשותיו בהסכמה ולא מתוך דרישה.

הדרכת הורים - הורים מגיעים להדרכה או התייעצות מקצועית כחלק מתהליך של טיפול פסיכולוגי בו הילד נמצא, אך גם בנפרד כחלק מהתייעצות מקצועית כיצד לגדל את ילדיהם. הגעה משותפת של שני ההורים להדרכה מסייעת ליצור שינוי מהיר מאחר והם יכולים לקבל החלטות מוסכמות ומשותפות. הדרכת הורים משמעותית גם כאשר מגיע רק אחד ההורים. לעיתים הדרכה והכוונה ממוקדת מספקת מענה הולם לצורכי ההורה וההדרכה מסתיימת ובחלק מהמקרים קונפליקטים של אחד ההורים או שניהם משפיע על מצבו הרגשי וההתנהגותי של הילד ומצריך הבנה מעמיקה יותר של הבעיה. תחילה נדרש לדבר על הקושי של ההורה מעברו כדי לסייע לו להבין את הבעיה בהווה, להבין מהי המצוקה של הילד ולמצוא דרכים חדשות להתנהל מולו.

טיפול במתבגרים - "ילדים קטנים צרות קטנות, ילדים גדולים צרות גדולות..״ הטיפול מתמקד בשינויים הרבים שעובר המתבגר בגיל ההתבגרות ובצורך שלו לפתח זהות עצמאית ונפרדת מהוריו ולקבל החלטות בלעדיות על חייו. האתגרים הרבים גורמים למתחים, לחצים ומערערים את האיזון הרגשי ועשויים להוביל למצוקות רגשיות כמו: מתחים עם ההורים, חרדת בחינות, דיכאון, חרדה,OCD , הפרעות אכילה, בעיות התנהגות, מחשבות אובדניות, פגיעה עצמית ואובדנות. התחברות לתחומי העניין וניסיון להבין את המצוקה הם חלק מתהליך משמעותי של יצירת אמון וביטחון. לאחר שהחיבור נוצר ניתן לסייע למתבגר להבין מהי הבעיה, לדבר עליה ולמצוא דרכים חדשות לשינוי וצמיחה.

טיפול משפחתי - התא המשפחתי הוא המעגל החברתי הראשון והמשמעותי ביותר לבני המשפחה ותפקיד ההורים לספק לילדיהם מענה לכל צורכיהם הרגשיים והבריאותיים. התא המשפחתי גם עשוי להוות מקור לקשיים, קונפליקטים, כעסים ואכזבות. היחסים בין הורים וילדים נעשו מורכבים יותר ככל שהילדים גדלים וכך גם הצרכים והרצונות שלהם. גורמים שונים עשויים להשפיע על יציבות המשפחה מאחר והמבנה שלה דינמי ומשתנה כחלק מההתפתחות הטבעית כמו למשל: לידת תינוק, מעברי דירה/עיר ו/או מסגרות חינוך. בטיפול המשפחתי קודם צריך להבין את הבעיה, ולאחריה כחלק מהטיפול מסייע לבני המשפחה ליצור תקשורת חיובית דרך הקשבה והבנת הצרכים של כל אחד במטרה לשפר את מערכת היחסים ביניהם וליצור אווירה חיובית ונעימה בבית.

לאתר שלי


השכלה אקדמית

אני פסיכולוג חינוכי מומחה, פסיכותרפיסט ופסיכואנליטיקאי. חבר בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל. צברתי מעל ל-15שנות ניסיון בעבודה טיפולית. את הניסיון המקצועי רכשתי במגוון מסגרות טיפוליות, בשירות הציבורי והפרטי גם יחד. במהלך תקופה זו טיפלתי בקשת רחבה של מצוקות ובעיות רגשיות בטיפולים קצרי וארוכי טווח. עברתי דרך ארוכה ומפותלת כדי לעסוק בטיפול נפשי והיא כוללת בין השאר לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה, תואר שני בקרימינולוגיה, לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית עם הסמכה לטיפול במבוגרים והכשרה אישית לעסוק בפסיכואנליזה. השתתפתי בסמינרים קליניים ותאורטיים רבים בכל תחומי הטיפול, והעמקתי את הידע וההבנה שלי בתיאוריות פסיכואנליטיות.


ניסיון מקצועי


צור קשר