על הספה - פורומי מומחים

פורום קורונה

התמודדות עם הילדים בבידוד

פורום קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


שאלה:  התמודדות עם הילדים בבידוד  -  (שמי)


שלום, לאחרונה אובחנתי כחולה קורונה, ונכנסתי לבידוד באחד מחדרי הבית. יש לי שני ילדים בגילאי 2 ו4, ואין לי מושג איך להסביר להם שאני חולה ולא יכול לבוא איתם במגע. אשמח לטיפים ולרעיונות כיצד להתמודד עם המצב.

תשובה:  התמודדות עם הילדים בבידוד


שלום, קודם כל- בריאות והחלמה מהירה. הילדים באמת בגיל צעיר. מציע להיות מחובר לאמת ולהסביר שאמא קצת חולה וצריכה להישאר לבד כדי שהמחלה לא תעבור לאחרים. כדאי לדבר הרבה בוידאו מתוך הבית, וללוות את הילדים כמו בדרך כלל בשגרתם ככל שניתן.
 X