על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

פסיכוזה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  פסיכוזה  -  (מור)


היי אני מאובחנת כבר שנים עם פוסט טראומה חרדות דיכאונות לוקחת 2 פרוזק טגרטול 600 אסיבל 20 איטומין בלילה ו2 פנרגן בלי זה לא יכולה להירדם גם הפרעות שינה קשות. היה לי גם דקינט ולקחתי 3 ביחד 4 ביחד זה מוחק לי את כל הזיכרון גם תוך כדי שיחה. הרופאה דיברה עם הרופא משפחה שלי ועצרה לי המרשם. בנוסף מטופלת עם קנאביס רפואי מאוד עזר. אתמול בטעות נשפכו לי כמה טיפות יותר. ראיתי סרט תוך כדי קפץ לי מול העיניים סרט של מישהי באוטו שמירה אותה. תוך דקה אמרתי מה זה זה לא הגיוני זה בטוח לא אמיתי ץ אמרתי והתחלתי לחפש סירטונים של הבחורה והבנתי שזו היתה הזיה זה נראה מאוד אמיתי אבל גם תוך כדי הבנתי השתגעתי מה הלאה האם זה אומר שאני פסיכוטית?? חרדה נורא.אולי הדקינט היה מסוכן אולי הקנאביס תודה מראש על התשובה.

תשובה:  פסיכוזה


שלום מור, אין באפשרותנו לתת כאן מענה לשאלות בנושאי תרופות. יש להפנות את השאלה לרופא המטפל. אם מדובר בעניין דחוף (בשל נטילת יתר או מסיבה אחרת) יש לפנות לחדר מיון. בהצלחה!
 X