על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

כאבים

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  כאבים  -  (סמדר )


שלום דוקטור. התחיל לחץ ביד שמאל שהתגבר במשך הזמן לעיקצוצים ,ותחושת כאילו נשרטתי, וכאילו עבדתי עם היד קשה, ואפילו כאב שמגיע לשכם למותן ןלצלע באותו הצד עניין של כבר חצי שנה. בחודש האחרון התוווסף תחושת מחטים ברגליים. ביצעתי ct צוואר הממצאים בלט קל אחד ו-3 והיצרויות. שאלתי האם חרדה יכולה לגרום לתסמינים אלה? תודה רבה

תשובה:  כאבים


אם הבנתי נכון יש ממצא רפואי שאולי מסביר את התופעות האלה (כפי שעלה בסי.טי). כדאי להמשיך בבירור מול הרופא המטפל, ולהעלות בפניו גם את חששך שלחרדה יש תפקיד בעניין. בהצלחה!
 X