על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חרדה לאחר חוסר שינה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חרדה לאחר חוסר שינה  -  (עמרי כהן)


אלן דק זה מזמן שאני סובל מחרדות קשות שמגיעות במיוחד לאחר חוסר שינה שאני לא ישן טוב אני מתחיל לחשוב ולהזיע רציתי לדעת עם חוסר שינה קשור לחרדות ולמה זה התחיל לי לאחר גיל ה20 ולפני כן לא היה לי חרדות גם שלא ישנתי טוב (מציין פה שאני אדם פרנואידי כל חיי בלי קשר למה שאני עובר כיום) ושאני מקבל התקף חרדה אני נכנס לפאניקה שאני הולך להשתגע ואין מי שיעצור את זה וכו' לא לקחתי כדורים בחיים ולא הלכתי לפסיכולוג כי כל פעם שחזרתי לישון טוב אז זה היה עובר לי לתקופה קצרה ואז הייתי מזניח את זה עד שזה חוזר חלילה בתודה עמוקה מראש

תשובה:  חרדה לאחר חוסר שינה


שלום עמרי, חרדה בהחלט יכולה להחריף כתוצאה מחוסר שינה, ובאותה מידה יכולה גם לגרום להפרעות בשינה. מתיאורך עולה כי אתה סובל מחרדה לסירוגין כבר תקופה ארוכה. כדאי מאוד לפנות לטיפול ולהיעזר הן סביב החרדה והן סביב בעיות השינה. בהצלחה!
 X