חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

מטפלת בנשים ומתבגרות המתמודדות עם משבר, אובדן דרך וגיבוש זהות, הדרכת הורים. מתמחה בצמיחה מתוך המשבר, והקלה מלחץ וחרדה. אפשרות לטיפול מסובסד דרך אגף משפחות והנצחה של משרד הבטחון.

תחומי התמחות

התמודדות עם משברי חיים, פוסט טראומה, מתח וחרדה, דיכאון, אבל ואובדן, הדרכת הורים. והדרכה מקצועית למטפלים.

  • אזור טיפול:   ירושלים
  • כתובת:   שמשון 15 שכונת בקעה
  • שפות טיפול:   עברית
  • טלפון:   
  • שנות ניסיון:   12
  • טווח גילאים:   מ-15 עד 120

אודות לאה שקלים

מטפלת באומנויות (A.M), מתמחה לפסיכותרפיה. מנוסה בטיפול בנשים ומתבגרות, הדרכת הורים. מטפלת בקליניקה בירושלים.

לפעמים במהלך החיים אנחנו מרגישים שמשהו נתקע, משתבש, מרגישים רגעי חרדה, דיכאון ובילבול ומחפשים בחזרה את הדרך.
טיפול זה מסע בו יוצאים אליו יחד המטפל והמטופל מתוך תקווה עמוקה ביכולת של קשר לגעת ולהשיב לאדם את האמון שלו בעצמו וביכולות שלו.
בטיפול אני מזמינה את מטופליי למרחב אישי, בטוח, לא שיפוטי ומכיל בו ניתן להיכנס יותר לעומק לתוך עצמם ולהרחיב את היכולת שלהם להבין ולקבל את מי שהם.


בטיפול בטראומה ניתן מקום לעיבוד הטראומה והשלכותיה באופן שמאפשר לטראומה לקבל מקום חלקי ומסוים בתוך חיינו וכך ניתן לנו להמשיך הלאה במשימות הגדילה והצמיחה של חיינו בהתאם לשלב ההתפתחותי בו אנחנו נמצאים.

בעבודה עם מתבגרות אני מזמינה אותן להביע את הקול הייחודי שלהם, בתקופה סוערת בחייהן בה הן נמצאות בחוסר יציבות גופנית ונפשית.

הדרכת הורים מאפשרת להורים מרחב מכיל ואמפטי להתמודדויות המורכבות שהם נפגשים איתם בהורות לילדים בגילאים השונים. מחקרים רבים מראים כי כשנעשית עבודה הורית משמעותית היא משפיעה באופן חיובי וקריטי על כל בני המשפחה ולעיתים באופן הזה נחסך הצורך בטיפול פרטני לילדי המשפחה.

הכלים שאני עובדת איתם: טיפול דינמי, הקשבה ל"כאן ועכשיו" דרך הקשר הטיפולי המתקיים בחדר, וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ממוקד טראומה TF-CBT


השכלה אקדמית

תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה (A.M) באוניברסיטת לסלי .
מתמחה ללימודי פסיכותרפיה במכון הפסיכואנליטי בירושלים.

הכשרות והשתלמויות :
השתלמות CBT-TF
השתלמות "התערבויות טיפוליות עם ילדים ומשפחות שעברו טראומה".
השתלמות "הגישה ההתייחסותית ומנטליזציה בעבודה עם הורים וילדים"
קורס "טיפול בפגיעות מיניות בילדים".


ניסיון מקצועי

מטפלת כיום בפסיכותרפיה במרכז "עלמא" לטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית ובמרכז "מיטל" בטיפול בילדים ונוער נפגעי תקיפה מינית, משולב עם מפגשים טיפוליים עם ההורים.
בעבר עבדתי ב"הוריה" מרכז הורים וילדים של עמותת יד רחל, במת"י בטיפול בילדים ונוער בסיכון, דרך משרד החינוך. לפני כן עבדתי ב"אנוש" עם נפגעי נפש כמתאמת טיפול ומנחת קבוצות טיפוליות.
מדריכה מוסמכת , מדריכה מטפלות וסטודנטיות דרך אוניברסיטת חיפה ובאופן פרטי.
הניסיון שלי כולל היכרות ועבודה עם מגוון של גילאים התמודדויות וקשיים.
למדתי עם השנים וההדרכות שלקחתי, ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים ושלכל אחד מאיתנו יש את היכולת לברוא לעצמו עולם- "בוא אל העולם ביצירתיות, ברא את העולם, רק מה שאתה בורא הוא בעל משמעות עבורך " (התקשרות בין התינוק לאם ובין האם לתינוק, ויניקוט, 1987, עמ' 10)


צור קשר עם לאה שקלים