<<חזור לחיפושיפעת הולנדר


יפעת הולנדר

Counselling Psychologist


אני מציעה פסיכותרפיה בעברית לישראלים שחיים בלונדון , אפשרי גם טיפול דרך סקייפ לישראלים שחיים באנגליה. אני פסיכולוגית מוסמכת עם אגודת הפסיכולוגים הבריטית (BPS) וHCPC


תחומי התמחות:
חרדה דיכאון,אבל,התמודדות עם משברי חיים, רילוקיישן, קשיים בזוגיות או בעבודה, קושי ביצירת קשר זוגי, בריאות האישה

גישתי הטיפולית:
במסגרת הכשרתי כמטפלת עבדתי בגישות שונות במסגרות שונות באנגליה במהלך 10 השנים האחרונות - הכשרתי העיקרית משלבת עקרונות מגישת טיפול אקזיסנציאליסטי אותו אני משלבת עם מודל התפתחותי שמקורו בגישות פסיכודינאמיות.
כמו כן הוכשרתי להציע טיפול ממוקד בגישה קוגנטיבית-התנהגותית ועבדתי במרפאות שונות באנגליה עם אנשים שהתמודדו עם דיכאון וחרדה.
אני משלבת טכניקות אלו לפי הצורך, אם כי לרוב זו אינה שיטת העבודה העיקרית שלי והעדפתי העיקרית היא לשילוב של גישות טיפול אקזיסטנציאליסטיות ופסיכודינמיות.
גישתי הטיפולית היא אנושית ובמסגרת הכשרתי בטיפול אקזיסטנציאליסטי נטייתי איננה לראות קשיים רגשיים כמחלה או לחיפוש של איבחון או פתולגיה (זאת בניגוד לגישה הרווחת היום בתחום בריאות הנפש באנגליה).
האופן שבו אני חושבת ומתייחסת לקשיים שמטופלים מתמודדים עימם הוא לראות את הקשיים הללו כחלק ממכלול קשיים אנושיים אוניברסאלים למשל הצורך שלנו למציאת משמעות בחיינו, ליצירת קשר עם אחרים וקשיים ביצירת קשר והתמודדות עם בדידות אנושית, התמודדות אנושית עם אובדן שכולנו כבני אדם חווים וצורך להבין את עצמינו ואת הקשיים שלנו, כמו גם את כוחות ותעצומות הנפש שלנו, שאיפותינו ומאבקנו ליצירת חיים רווי משמעות.

לעיתים תקיעות ופער בין הציפיות שלנו לחיים ברי משמעות עבורינו וחיינו בהווה, קשורים לחזרה לא מודעת על דפוסים מיחסים משמעותיים מהעבר שאנחנו משחזרים בהווה , והבנה של קושי זה, ועיבוד רגשי שלו בתוך קשר טיפולי יכולים להביא לשינוי ולפתיחת אפשרויות חדשות ויכולת לבחור בינהן לדפוסי העבר.

כמטפלת אקזיטנציאליסיטית חשוב לי להביו איך את/ה חווים את העולם, איזו משמעות אתם מייחסים לקשיים בחייכם, מה חשוב לכם בחיים ואיך תוכלו למצא דרך ליצירת חיים ברי משמעות אישית עבורכם.

לרוב הפגישות שלנו יתרחשו בזמן ומקום קבוע לפחות אחת לשבוע, והסשנים מונחים על ידי המטופל- זאת אומרת שהמטופל בוחר להביא מה שחשוב עבורו. יחסי הטיפול הם באופן יחסי לגישות טיפוליות אחרות שוויונים כיון שהמטופל למעשה נחשב למומחה לחייו והמטפל עוזר דרך הארה ופתיחה של הבנה מעמיקה לבחון אפשרויות חדשות לגילוי ויצירת משמעות.


השלמתי את לימודי התואר הראשון בארץ ותארים מתקדמים בלונדון בה השלמתי הכשרה של כ4.5 שנים כ Counselling psychologist, במהלכה עבדתי במקומות התמחות שונים במשך 3.5 שנים גם בשירות הציבורי והוולנטרי. הכשרתי העיקרית היתה בגישות אקזיסטנציאליסטית ופסיכודינאמית. עבדתי כשנה בבית פסיכיאטרי ואחריה המשכתי בלימודים נוספים (פוסט מא נוסף ) בטיפול התנהגותי/ קוגניביטי עם התמחות נוספת בשירות הציבורי. לאחר מכן עבדתי בשירות הציבורי באנגליה עם מטופלים שסבלו מדיכאון וחרדה במשך כ4 שנים נוספות.
לאחר הפיכיתי לאמא, התפתחתי לתחום חדש שהתמקד בבריאות האישה וכלל עבודה בבית חולים במזרח העיר עם נשים שעברו הפלה ( מתוכננת או לא) או היו זקוקות למקום פתוח ולא שיפוטי לחשוב על ההחלטה שלהן, ועבדתי עם נשים במהלך תקופת ההריון שחוו חרדה, דיכאון ועוד קשיים במעבר להורות לפני או אחרי תקופת ההריון, או שחוו סיבוכי הריון או לידה טראומטית. עבדתי גם עם נשים שבצעו סיום הריון לאחרי גילוי מומים וגם נשים שהתמודדו עם קשיים להכנס להריון. בשנים האחרונות אני משלבת עבודה בקליניקה פרטית עם עבודתי בבית החולים ומלמדת כמרצה וכמנחה באוניבסיטאות שמכשירות מטפלים במרכז ובצפון לונדון .

<<חזור לחיפוש