גלית צח

,פסיכולוגית קלינית מומחית
גלית צח  - פסיכולוגית קלינית מומחית
גלית צח  - פסיכולוגית קלינית מומחית פסיכולוגית קלינית מנוסה בעלת התמחות בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים צעירים. מטפלת במרכז ת"א . בעלת ניסיון רב בטיפול בקשיים חברתיים, חרדות, הפרעות OCD כולל טריכוטילומניה, דכאון, הפרעות פסיכוסומטיות, הפרעות קשב וריכוז, יחסי הורים ילדים, ובטיפול במשברים אופייניים ביציאה לחיים הבוגרים. מטפלת אינטגרטיבית המשלבת בין הגישה הדינמית לבין גישות ממוקדות כגון הגישה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) .

התמקצעות בכלים: היפנוזה והיפנו-תרפיה ,פסיכולוגיה חיובית, ACT ותפיסות בודהיסטיות כולל מיינדפולנס, התמקדות, play therapy בילדים.פרטי קשר

אזור טיפול: מרכז, תל אביב וגוש דן, השרון

כתובת: א.ד. גורדון 17 -תל אביבשפות טיפול: עברית,אנגלית

השכלה אקדמאית והכשרה

MA בפסיכולוגיה קלינית.

BA בפסיכולוגיה.

כיום מתמחה בלימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית בגישה התייחסותית מטעם הפקולטה לרפואה אוניברסיטת ת"א; הכשרה בטיפול באמצעות היפנוזה מטעם הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א.

קורסים והשתלמויות: טיפול בהורות בשיטת "הסמכות החדשה"- בי"ח שניידר; טיפול בשיטת "אימאגו"; טיפול דינמי ממוקד solution focus therapy; טיפול קבוצתי ; הכשרה למניעה וטיפול באובדנות בקרב בני נוער .

ניסיון מקצועי

את הכשרתי הקלינית עברתי כמטפלת ומאבחנת במרפאות בריאות הנפש בתל השומר ובראשל"צ, וכן במחלקה פסיכיאטרית לנוער בבי"ח נס ציונה. בהמשך טיפלתי בילדים ונוער בשירות פסיכולוגי משלים ראשל"צ, ולאחר מכן התמקצעתי בטיפול בהפרעות אכילה במכון 'אגם' בית חולים 'רעות'. כמו כן, מנחת קורסים ללימודי תואר ראשון פסיכולוגיה מהמרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה.


אני מאמין
לא פשוט להגיע להחלטה לפנות לטיפול. אולי עברו חודשים ואף שנים של ניסיון להסתדר עם הקושי בדרכים אחרות. יתכן ועולה תסכול על כך ש"משהו לא בסדר אצלי /בילד שלי", או מחשבה שאי אפשר לעזור לי כי "רק אני יכול לעזור לעצמי/לילד שלי" . יתכן וישנן הרבה חששות כגון האם תהיה כימיה? חשש להיחשף בפני אדם שאיני מכיר... כל אלה הם מאד טבעיים. ההחלטה בכל זאת לפנות דורשת מידה של מאמץ תעוזה, ורשות פנימית לתת לעצמי להיעזר במישהו אחר, מתוך האמונה שיש עוד דרכים לחוות את החיים ולהתמודד עם הקשיים שהם מזמנים.

כמטפלת אני רואה את עצמי כגשר המחבר בין האדם שפונה אלי, לבין האדם שהוא היה רוצה להיות. אני שואבת השראתי מהפסיכונליטיקאי דונלד ויניקוט, אשר האמין במרחב המשחקי כמרחב מרפא לנפש. בטיפול הפסיכולוגי, עבור הילד זה יהיה באמצעות משחק ודמיון, ואצל המבוגר זה יבוא לידי ביטוי ביכולת לשחק ברעיונות, לנוע בין נקודות מבט שונות, להרשות לעצמו להרגיש מגוון רחב של רגשות ואף בהומור. בטיפול אני עוזרת למטופל לזהות את כוחות הנפש והתודעה הטמונים בו ולגייסם לעזרתו. הקשר שנוצר ביני לבין המטופל מזמן שחזור דפוסים מהעבר ומאפשר חוויה מתקנת. במרחב הבטוח הזה מתהווה תנועה לעבר גילוי העצמי האותנטי אשר מאפשר לו לקבל ולאהוב את עצמו.


תחומי ייעוץ ייחודיים

ניסיון רב בטיפול בבעיות חברתיות (בידוד או דחייה חברתי) חרדות למיניהן (פוביות, חרדה חברתית, דאגנות, הפרעות פסיכוסומטיות), דכאון (דימוי עצמי נמוך, ירידה בהנאה ובפעילות), הפרעת קשב וריכוז, הפרעות אובססיביות קומפולסיביות (כולל הפרעות נלוות כגון טריכוטילומניה) והפרעות אכילה. ניסיון רב באופן ספציפי בטיפול בדפוסי בתקשורת בין הורים לילדים, בין אם כחלק מטיפול בילד ובין אם בהדרכת הורים בלבד.

לעבודה עם אוכלוסיית המבוגרים הצעירים (כגון חיילים, סטודנטים) פינה חמה בליבי. גיל זה מאופיין במשברים כגון השחרור מהצבא, מציאת כיוון לימודי/ תעסוקתי/ חברתי, יציאה מבית ההורים ורקימת מערכות יחסים זוגיות. פעמים רבות בגיל זה מתחיל תהליך של התעוררות, חקירה פנימית ולא פעם מלווה בהגחתם של כאבים מודחקים מהעבר. תהליך של עיבוד כל אלה בתוך קשר טיפולי לרוב הופך את המשבר לנקודת מפנה המאפשר התפתחות והתבגרות.


כיצד אני מטפלת

אני רואה את הטיפול הפסיכולוגי כמסע של שניים, בגובה העיניים, כשהמבט לאחור הוא לשם הבנת החוויה עימה מגיע המטופל, ואילו המבט להווה ולעתיד הוא לשם מציאת הדרך להתמודדות מסתגלת וחיובית יותר.

גישתי הטיפולית היא אינטגרטיבית, כך שמשלבת בין הגישה דינמית הכוללת הבנה מעמיקה של שורש הבעיה לאור ההיסטוריה, לבין גישות חדשניות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, כלים ממוקדים ופרקטיים. ההקשר הרחב של המסגרת המשפחתית והחברתית עומד תמיד לנגד עיני, ובמידת הצורך נעשה שילוב של גורמים משפחתיים ו/ או חינוכיים במסגרת הטיפול.על הספה  כל הזכויות שמורות לאתר על הספה ©


טיפול פסיכולוגי  |  טיפול בילדים  |  טיפול זוגי  |  פסיכיאטר  |  הפרעות אכילה  |  לקויות למידה  |  קלינאית תקשורת  |  טיפול בדיכאון  |  טיפול בחרדה
טיפול נפשי  |  הדרכת הורים  |  פסיכולוג ילדים