על הספה - פורומי מומחים

אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק

פורום טיפול בצל קורונה מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול בצל קורונה
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד ועוד.


שאלה:  אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק  -  (יעל)


אני נשארת בתקופה זו המון בבית, בהתאם להנחיות. התחלתי לאחרונה לצאת עם מישהו, ומבחינתו הוא ישמח לבוא ולהתארח אצלי. אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק...ולא כל כך נעים לי מהסיטואציה. מה אפשר לעשות?

תשובה:  אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק


החששות מהידבקות בתקופה זו מובנות, וגם אולי הרצון "להסתגר", ולא לבוא במגע עם העולם החיצון והמסוכן. יחד עם זאת, האם את מעוניינת שהבחור שאת יוצאת איתו יישאר חלק מ"העולם החיצון"? לפעמים דווקא תקופות קשות מאפשרות להבין יותר בבירור מה המטרות שלנו בחיים, ועם מי אני רוצים להיות בקשר. אני מניח שאפשר לחשוב על שאלות נוספות שקשורות לכך, וממה בדיוק לא נעים בסיטואציה- ואפשר לברר בנוגע לשאלות הללו גם במסגרת של טיפול.
 X