על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

גרירת רגל

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  גרירת רגל  -  (רחל)


שלום וברכה! יש לי ילד בן שנה ועשרה עם עיכוב התפתחותי ונמצא במעון שיקומי, התחיל ללכת בשבועיים האחרונים בדיוק אז ראתה אותו אורטופדית שתי פסיעות בערך ומבחינתה הוא בסדר ורוצה לראות אותו שוב עוד שנה אבל אחר כך שמנו לב שההליכה שלו הוא גורר את רגל ימין והולך לא תמיד אבל הרבה פעמים לרוחב ולא ישר וגם מתקשה לעמוד לבד צריך להישען על משהו כדי לעמוד בצילום אגן שהיא שלחה אותנו פרקי הירכיים מכוסים הייטב אבל יש דיפלסיה קלה בצד ימין השאלה אם להשאיר את זה ככה ולבוא עוד שנה או לשמוע חוות דעת נוספת של עוד אורטופד? תודה!

תשובה:  גרירת רגל


שלום רב, היות שמדובר בילד שנמצא במעון יום שיקומי, אני ממליצה מאוד לפנות לפיזיותרפיסטית המטפלת בו במעון. היא תדע להגיד האם יש צורך בחוות דעת שנייה של אורתופד או לא. לגבי תבנית ההליכה- כדאי גם כן להתייעץ איתה ולראות האם הקושי בהליכה נובע מכך שרק עכשיו התחיל ללכת, ועדיין לומד ללכת וככל שהזמן יחלוף ההליכה תשתפר, או שמדובר באמת באסימטריה משמעותית שדורשת , כמו ששאלתם, חוות דעת רפואית . בהצלחה נעמה
 X