על הספה - פורומי מומחים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

בעמידה על שש מיישרת ידיים אך המרפקים נראים לא ממש ישרים

פורום פיזיותרפיה התפתחותית

פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים מנהלת פורום נעמה גוטמן וייזר
פיזיותרפיסטית התפתחותית. סיימתי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון ב2001, ואני נמצאת בעיצומו פורום פיזיותרפיה התפתחותית - ילדים
של המאסטר בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה קלינית מטעם אוניברסיטת ת"א. פיזיותרפיסטית בגן השיקומי של עמותת "צעד קדימה" , מרצה להתפתחות הילד בבית הספר למאמנים "וינגייט" ובעלת קליניקה פרטית לפיזיותרפיה ולהתפתחות.

הפורום עוסק במענה לשאלות הורים ואנשי מקצוע בסוגיות הקשורות לקשיים התפתחותיים, בדגש על קשיים בהתפתחות התנועה, אצל תינוקות וילדים.

תחומי הפורום:

תינוקות עם איחור קל עד מורכב בהתפתחות תנועה.

פגים עם קשיי התפתחות מורכבים ופשוטים (קשיים באכילה, ויסות חושי, התפתחות מוטורית)

ילדים עם איחור , סרבול מוטורי וחולשה בחגורת הכתפיים .

תינוקות וילדים הלוקים בשיתוק מוחין וליקויים נוירולוגים אחרים.

תינוקות וילדים הלוקים בתסמונות גנטיות מולדות.פרטי התקשרות:
נעמה גוטמן וייזר, פיזיותרפיסטית
054-7792640
[email protected]


הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.
שאלה:  בעמידה על שש מיישרת ידיים אך המרפקים נראים לא ממש ישרים  -  (עידית)


שלום רב, ביתי בת 5.5 חודשים. מתהפכת ל 2 הכיוונים ומ 2 הצדדים, מסתובבת ציר ל2 הצדדים, נעמדת על 6 והחלה לזחול ולנסות להתיישב במקביל. יש לי מס שאלות: 1. בעמידה על שש מיישרת ידיים אך המרפקים נראים לא ממש ישרים, כאילו הידיים מעט כפופות... האם מדובר במבנה או בבעיה כלשהי ? (אציין שגם הידיים שלי קצת עקומות ולא מתיישרות עד הסוף כביכול). 2. כשמנסה לזחול כרגע מכופפת רגל אחת עליה גם מנסה להתיישב ואז מתקדמת. כלומר הזחילה "נקטעת" בניסיונות התיישבות ותמיד על אותו צד. האם תקין ? (גם כשהחלה להתהפך עשתה זאת שבועיים על אותו צד ואז התווסף הצד השני). 3. שמתי לב שכאשר שוכבת על הבטן ואוחזת בצעצועים, מידי פעם משכלת ידיים.. כאילו יש לה כדור ביד אך עושה זאת עם כל חפץ ואז החפץ נופל. (הכוונה היא שיד אחת מעל היד השניה במעין איקס) אני מתקשה להבין האם זו פעולה רצונית או לא. האם יש שלב כזה בהתפתחות ? תודה מראש וסליחה על האורך. יום טוב.

תשובה:  בעמידה על שש מיישרת ידיים אך המרפקים נראים לא ממש ישרים


שלום רב, נשמע מהתיאור שלך שביתך מתפתחת יפה. היא צעירה מאוד ויש לה מיומנויות מוטוריות רבות. כרגע נראה כאילו הביצוע שלהן לא איכותי מספיק, אך ככל שתשתמש במיומנויות האלו ותתרגל אותן שוב ושוב את תראי שיפור באיכות התנועה וביכולת הביצוע שלה. בנתיים תני לה לזחול ולהתנסות במגוון היכולות שלה. במידה ואת עדיין מודאגת, ונראה לך כאילו יש א-סימטריה תפקודית או תנועות לא רצוניות אחרות , אני ממליצה לפנות לרופא המשפחה. בהצלחה ושנה טובה נעמה
 X