על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

תרופה/תופסים ללא מרשם

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.


שאלה:  תרופה/תופסים ללא מרשם  -  (סודי )


מרגישה שיש לי דיכאון דיסתומי.... קשה לי לשתף אחרים כלל ולכן שהיתי אצל פסיכאטרי הקופה לנסות לקבל מכסה לא יכולתי לדבר הרבה ולכן קבע שאינני זכאית לטיפולים בחינם דרך הקופה. אני סטודנטית לכן לממן טיפול (גם דרך המוסד הלימודים או דרך הקופה בהשתתפות ששניהם עלות דומה סביב 120-145 לחודש...) לא יכולה. לחזור לפסיכטאר גם לא יכולה כי יודעת שלא אצליח להביע את עצמי. אילו תופסים או תרופות שלא מצריך מרשם שאוכל לקחת כדי שיהיה שיפור במצבי (כמובן בגלל שלא במרשם אז בטח השפעתו לא תהיה 100% אך לפחות יהיה יותר טוב!). צריכה המלצה של דברים שאוכל לקחת עד שאוכל להרשות לעצמי לממן לבד טיפולים שיכול לעזור לי עם הדיכאון הדיסתומיה

תשובה:  תרופה/תופסים ללא מרשם


שלום לך, מציע לך לחזור לפסיכיאטר ולנסות להסביר את עצמך טוב יותר בנוסף, לגבי עלות של טיפול פסיכולוגי - יש עלות כלשהי כל עוד הטיפול ניתן בקהילה ולא במסגרת אשפוזית. טיפול פסיכולוגי יעיל ועוזר במקרים של תחושות דיכאון, גם אם ״ לא יודעים לדבר הרבה״. מציע לך לנסות לחשוב האם אפשר לתעדף הוצאות אחרת כל מנת שתוכלי לאפשר לעצמך את הטיפול שאת צריכה.
 X