על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.


שאלה:  חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר   -  (יעל)


אני עוברת תקופה לא קלה. גם אמא שלי חולה גם הקורונה הכל ביחד. יש לי פגישה עם פסיכיאטר אחרי הרבה מאוד שנים שלא הייתי בטיפול. עברתי בעבר טיפול שגוי ופוסט טראומה מאשפוז לפני המון המון שנים. אין לי ברירה ובכל זאת החלטתי ללכת ולחדש טיפול. אני לא יודעת מה הולך להיות בפגישה הראשונה יש לי חרדות קשות מפסיכיאטרים במיוחד מאשפוזים וכו. למרות זאת אני כן הולכת עם הפחד לפגישה הראשונה אבל בפחד גדול רק בגלל שאני פוחדת מפסיכיאטרים והמערכת בתחום בריאות הנפש. הטיפול הוא במרפאה מסוימת בארץ, ובכל זאת, בגלל הטיפול השגוי שעברתי והפחד מפסיכיאטרים ואחרי מה שעברתי יש לי גם טראומה לבוא למקום הזה. רציתי לשאול ובבקשה עם אתה יכול לכבד אותי ותודה על ההבנה אני ממש מבקשת לא לכתוב לי כלום על נושא אשפוזים. רק רציתי לשאול ולהתעודד איך להקל על עצמי עד הפגישה הראשונה. זה ממש חשוב לי. ובכלל איך להקל על החרדה לקראת הפגישה הראשונה עם הפסיכיאטר אני לא מכירה את הפסיכיאטרים של היום והטיפולים של היום. אני מאחלת לך סוף שבוע נפלא ורק בריאות עם מה שקורה במדינה ובעולם עם הקורונה.

תשובה:  חרדה מפגישה ראשונה עם פסיכיאטר


שלום יעל, אמי מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בכל מקרה, שילווה אותך בהתמוגגויות שאת מתארת. לגבי הפגישה הראשונה עם הפסיכיאטר - מציע לך לשתף אותו בחששות שלך, ולזכור שהמטרה היא לסייע לך. בהצלחה.
 X