על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

זיכרון של צלצול שגורם לפחד

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.


שאלה:  זיכרון של צלצול שגורם לפחד  -  (ארז כהן)


שלום, אני באמצע שנות ה- 40. לפני כשנה בעקבות תסבוכת משפטית נאלצתי להחזיק טלפון אחר (באופן זמני לחודשים ארוכים) עם אפשריות שלא היו לי בטלפון שלי. לטלפון זה היה צלצול מסוים (מנגינה כלשהי). באותה תקופה מאוד חששתי מהתביעות המשפטיות וכו'. בתקופה זו בכל פעם שהתקשרו אלי, זה היה מקפיץ לי את הלב. כי חששתי שזה קשור לנושא המשפטי. כבר מעל חצי שנה שהטלפון הזה כבר לא אצלי (וגם לא מנגינת הצלצול ההיא). אמנם הנושא המשפטי עדיין לא הסתיים, אך החששות ירדו מאוד, למרות שאני עדיין במתח לפעמים. מכיוון שזה עדיין לא הסתיים. הדבר ההזוי הוא, שעד היום בכל פעם שאני שומע את מנגינת הצלצול ההוא בטלפונים של אנשים אחרים, הלב שלי קופץ עם הרגשה לא טובה בכלל, בעקבות שמיעת המנגינה ההיא. מה עושים? כיצד מפרידים בין שמיעת המנגינה ללחץ והפחד מהנושא המשפטי? תודה.

תשובה:  זיכרון של צלצול שגורם לפחד


שלום ארז, ממה שאתה כותב אני משער שיש דברים בתקופה ההיא, של הלחץ המשפטי, שעדיין מטרידים אותך, גם אם התקופה הזאת הסתיימה.צלצול הטלפון כנראה מזכיר לך את הדברים האלו. אני מציע לך לפנות ליעוץ פסיכולוגי, לברר אם יש צורך בטיפול שבו תוגל לדבר על אותה תקופה, ומתוך כך ה״לחץ שבצלצול״ יחלוף.
 X