על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

הקורונה- הצליחה היום להביס אותי ונכנסתי לדאון גם אימי

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה
חיים פינקלמן, פסיכולוג קליני מומחה פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים, זוגות, בני נוער וילדים. בעל הכשרה מעמיקה וניסיון רב ומגוון. מטפל בגישה פסיכודינאמית, ובכלים טיפוליים ממוקדים, לרבות CBT. מעביר גם הדרכות הורים ואבחונים.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.


שאלה:  הקורונה- הצליחה היום להביס אותי ונכנסתי לדאון גם אימי  -  (יעל)


היי, היום בערב, הקורונה הזו הצליחה להכניס בי פחד מוחשי. אני לא יודעת אם זה בגלל שאני ביולוגית והקורונה פה בארץ. כי למען ההגינות ישר התעניינתי ונלחצתי ממה שקורה בסין. אפילו למדנו על נשק ביולוגי באוניברסיטה אבל עכשיו שזה פה מוחשי...אני יודעת בוודאות שגם פה ימותו כמו זבובים, הרי אנחנו לא שונים בכלום ממדינות אחרות. קראתי מאמר מדעי שפורסם בו נכתב הקורונה עמידה באוויר ואת זה אפשר להבין גם בלי מחקר מוחשי אבל מסתבר שגם עמידה על חפצים.אפילו כמה ימים טובים. עמידה על קרטון פלסטיק... אני מרגישה שסתם מטייחים אותנו כאילו זה בשליטה עליי זה לא עובד שממספרים חולים ואומרים איפה היו. כאילו שזה יעודד הרי כל אחד מהם הספיק להיות במספר מקומות ועד שזה דווח אז אולי יכנסו לבידוד אבל הדביקו אחרים שהיו איתם במגע בטח גם נדבקו,הוירוס הזה כל כך מדבק!! ומשרד הבריאות רק עושה אפקט הדומינו. הרי הוירוס כאן ועוד שבוע שבועיים נהיה כמו איטליה. אין לי בעיה עם שמירה עצמית והימנעות יש לי בעיה שאני חייבת לצאת לעבודה ולנסוע באוטובוס אליה וממנה. וקשה לי עם המונח אין מה לעשות, מה שיקרה יקרה, כל אחד והמזל שלו , זה כתוב מלמעלה.. וכו'.. אני מרגישה שאפשר היה לשלוט בזה ברמה המדינית אבל עכשיו זה מאוחר. ואת השליטה על בריאותי אני מאבדת בכך שאני צריכה לצאת לעבודה. מה עושים?

תשובה:  הקורונה- הצליחה היום להביס אותי ונכנסתי לדאון גם אימי


שלום יעל, המצב עם הקורונה מעורר חששות, עבור כולנו. בגלל שהידע על הוירוס חלקי, גם אין לנו הבנה ושליטה מלאה על מה שקורה. קשה לפעמים להשלים עם מצב כזה. אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכולוגי שיוכל לסיעע בתמיכה רגשית במצב.
 X