על הספה - פורומי מומחים

פורום התמכרויות

התמכרות למשחקי מחשב

פורום התמכרויות

פורום התמכרויות מנהלת פורום שרי וינר
בעלת נסיון רב שנים בטיפול בהתמכרויות. המנהלת המקצועית לשעבר ורכזת הטיפול והטיפול המשפחתי בכפר איזון במשך 14 שנים. פורום התמכרויות

בפורום זה אנו נתייחס לכל השאלות שמעסיקות את המכור או הקרובים אליו בשאלות שקשורות להתמכרות הספצפית ובשאלות שקשורות לתהליך ולדרך הטיפול הנכונה. ההתמכרות היא מחלה קשה וצריכה התייחסות ומעקב רב. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את התשובות המקצועיות והמתאימות ביותר. ישנם רבים מאיתנו שעולם ההתמכרות זר להם והם שואלים לא פעם מה פשר ההתנהגות הקיצונית שאנו נתקלים בה בזמן האחרון אצל יקירנו. אנו ננסה לספק לכם את התשובות הראויות.

שאלה:  התמכרות למשחקי מחשב  -  (שרלי.צ.)


בני בן 20, משרת כרגע בצבא. מוכשר מאד,מנגן על גיטרה,היה תלמיד טוב למרות שלא השקיע כלל בלימודים הוציא ציונים די טובים.יש לו חברים ,אולם אינו משקיע כלל בנושא החברתי,לעומת זאת מבלה 95% מזמנו החופשי במשחקי מחשב ברשת. יוצא מאט מאוד מהבית וכמעט לא נמצא באינטראקציה חברתית עם בני המשפחה. אנחנו הוריו מודאגים מאד מהעניין כיוון שכל ניסיוננו לדבר עימו על הנושא הופכת לריב וניתוק מגע מצידו. אנחנו מעונינים מאד לדעת איך להתייחס לנושא במגעינו עימו על מנת להבטיח שעתידו החברתי/רגשי לא יפגע.

תשובה:  התמכרות למשחקי מחשב


הי שירלי. מדבריך עולה כי בנך מעדיף להשאר בבית ולשחק משחקי מחשב. לא ברור מדברייך אם לאורך השנים היו לו קשיים בתחום החברתי. אם תמיד הוא העדיף להשאר בבית. יתכן שהקושי נובע מקושי חברתי שהפתרון לקושי הוא התמכרות למשחקי מחשב . ברור שלפנות אליו באופן מאשים לא יביא לשינוי. אני ממליצה לכם להתייעץ עם גורם טיפולי מומחה בתחום כדי שיעזור לכם להתבונן ולרכוש כלים כדי להתמודד עם הקושי בצורה הנכונה והמותרות ביותר.
 X