על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

אלימות כלפי הורה

פורום גיל ההתבגרות

הורים מדברים התבגרות 13-15 מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  אלימות כלפי הורה  -  (אלה)


שלום רב, אחיין שלי בן 17 לפני כשנה איבד את אביו בנסיבות טרגיות עוד מילדותו הוא היה ילד עם הפרעות קשב וריכוז וההורים פשוט לא השתלטו ניסו תמיד לרצות אותו ומצד שני אף פעם לא החמיאו לו או חיבקו וכו' מאז שהאבא נפטר הוא ממש ניהיה אלים מילולית ופעם אחת פיזית כלפי האמא הוא לא מוכן ליטול כדורים , מתחיל ואז זורק וכך הלאה אנא עזרו לנו לאן לפנות?

תשובה:  אלימות כלפי הורה


שלום רב, כפי הנשמע מדברייך הנער נמצא במצב רגשי מצוקתי וודאי זקוק לעזרה שתוכל לאפשר לו לפרוק ובנוסף לקבל כלים להתמודדות עם מצב דחק וכעס שייתכן והצטבר. ממליץ לפנות לאיש מקצוע המומחה בגיל ההתבגרות. בהצלחה רועי אזולאי מומחה להדרכת הורים ילדים ומתבגרים 0505410050
 X