<<חזור לחיפושמאיה רוסו


מאיה רוסו

עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת CBT - התמחות בילדים ונוער


מטפלת CBT - אני מאמינה כי באמצעות מציאת חוזקות האדם ומיומנויות הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית ניתן לאמץ חשיבה מסתגלת ויעילה יותר, ובכך לקדם התנהגות אשר תביא לשיפור הרצוי באיכות החיים.


תחומי התמחות:
חרדה, כישורים חברתיים, בעיות התנהגות, שליטה עצמית, קשב וריכוז, הדרכת הורים, התמודדות עם משברי חיים, טיפול במתבגרים


צור קשר עם מאיה רוסושמי מאיה, נשואה לערן ואמא לשלושה.
בהכשרתי אני עובדת סוציאלית קלינית, מתמחה בטיפול בילדים ובנוער (M.S.W), ופסיכותרפיסטית התנהגותית קוגניטיבית לילדים ונוער.
אני עובדת עם בני נוער בסיכון ובנוסף כמטפלת בקליניקה פרטית בהוד השרון.
לאחר שסיימתי את לימודי התואר הראשון והשני באוניברסיטת תל אביב, ואת לימודי הפסיכותרפיה בבני נוער שעברו פגיעה והזנחה, התמחייתי גם בלימודי פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית לילדים ונוער. בעבודתי עם ילדים, בני נוער ומבוגרים אני עובדת בהתאם לגישות הטיפול ההתנהגותי – קוגניטיבי, האימון האישי, הפסיכולוגיה החיובית וגישת הכוחות.
בנוסף לעבודה הקלינית, אני מדריכה סטודנטיות לעבודה סוציאלית במסלול התואר השני בתל אביב, וצוותים חינוכיים העובדים עם בני נוער בסיכון.
בשנים האחרונות אני עובדת בעיקר עם בני נוער המתמודדים עם מגוון קשיים וביניהם דיכאון, חרדות, בעיות חברתיות וקשיים בשליטה עצמית. במרחב הטיפולי אני מקשיבה להם, מבינה אותם וביחד אנו מוצאים את הדרך לעשות שינוי ולבחור אחרת.
במהלך הטיפול אנו יוצאים למסע – אני, הנער/ה וההורים, לא רק לגילוי הקשיים והסיבות להם אלא גם לגילוי החוזקות והיכולות האישיים והמשפחתיים להתמודדות עם הקושי ולמציאת הפתרונות ויישומם.
אני מאמינה כי בכל אדם טמונה היכולת להיות מאושר וכי בעזרת הכלים והמיומנויות הנכונים, ומציאת הכוחות הקיימים בו ניתן יהיה לשפר את איכות החיים ולזכות באושר ורווחה.


במהלך השנים צברתי ניסיון אקדמאי ומקצועי רב. רכשתי את התואר הראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, שם גם השלמתי את לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית קלינית לטיפול בילד ובנוער. בהמשך למדתי פסיכותרפיה בבני נוער שעברו פגיעה והזנחה ופסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית לילד ונוער (CBT). בנוסף ללימודים הקליניים עברתי גם קורס הנחיית ואימון למדריכים וצוות חינוכי וקורס הדרכת סטודנטיות.
כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית ובפנימייה לנוער במרכז הארץ. מעבר לעיסוק הקליני אני מדריכה צוותים חינוכיים וסטודנטיות מאוניברסיטת תל אביב.

<<חזור לחיפוש