<<חזור לחיפושדניה רותם


דניה רותם

מטפלת בפסיכותרפיה


יש תקופות בהן אנו זקוקים למלווה בדרך החיים, מישהו שיתן לנו יד ויעזור לנו לחצות את התקופה. כל דרך היא טובה כדרך לשינוי, אם מתמידים בה.


תחומי התמחות:
ילדים, קשישים,בריאות הנפש,פוסט טראומה,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים


צור קשר עם דניה רותםעובדת סוציאלית קלינית, מטפלת בפסיכותרפיה בילדים, בני נוער ומבוגרים וכן מדריכת הורים. כמי שחוותה ומאמינה בכוח שיש לקשר בין אנשים בכלל ובין מטפל- מטופל בפרט, אני באה לטפל מתוך תחושת שליחות עמוקה ואמונה ביכולתם של בני אדם לשפר את חייהם. כשאני נמצאת עם מטופלים בחדר, אני מרגישה שזהו ייעודי בחיים.
התחלתי את הקריירה שלי כמטפלת במגע, למדתי רפלקסולוגיה, עיסוי ורייקי ועבדתי כמטפלת בטכניקות אלו וכמנחת סדנאות על חשיבות המגע. בזמן הטיפול במגע, הרגשתי שחסר הקשר המתמשך והעמוק יותר ביני כמטפלת ובין האנשים שהגיעו אלי, המטופלים. בנוסף, הרגשתי שמגע ידיים וטיפול רוחני אינם מספיקים, ושכיצורים תקשורתיים אנו זקוקים גם לתקשורת מילולית, על מנת להתבונן בעצמינו לעומק. כך הרגשתי, והתחלתי במסע לימודים, שארך עשר שנים, החל בתואר ראשון בעבודה סוציאלית, בו התמחתי בעבודה עם קבוצות וקהילות, אחר כך למדתי את תחום העבודה הקהילתית יותר לעומק ועסקתי בו מספר שנים. במקביל, העברתי הרצאות בתחום זיקנה, חוק סיעוד, פסיכולוגיה בגיל המבוגר והתמודדות עם המוות. בשנת 2008 סיימתי את לימודיי התואר השני בעבודה סוציאלית, בהם התמחתי בטיפול באנשים נפגעי טראומה, זהו תחום קליני אשר עבודה בו מצריכה התנסות ממשית בטיפול נפשי באנשים וכן בשלות רגשית של העוסקים בו. לאחר מכן נכנסתי לשדה הטיפול הנפשי והתמחתי בטיפול באלימות במשפחה, במקביל התחלתי להדריך סטודנטים בעבודה סוציאלית. לאחר מספר שנים בהן עבדתי עם נשים וגברים נפגעי אלימות, הן בטיפול פרטני וקבוצתי והן כמרצה ומנחת סדנאות, התחלתי לעסוק בהדרכת הורים ופסיכותרפיה. למדתי פסיכותרפיה והתנדבתי ארבע שנים במוסדות בריאות הנפש. כיום אני מדריכת הורים לילדים בגיל בית הספר היסודי ומטפלת בפסיכותרפיה בגישה דינמית. בטיפול אני משלבת טכניקות שונות לפי הצורך: הן מהטיפול הקוגנטיבי- התנהגותי והן טכניקות להרגעה כגון נשימות, אשר מסייעות בהתמודדות עם מצבים שונים בחיים.


למדתי לתואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. במהלך התואר התנדבתי שנתיים במחלקות לשרותי רווחה בצפון הארץ, טיפלתי במבוגרים וילדים וסייעתי בהקמה של פרוייקטים קהילתיים, תחת הדרכה מקצועית. לאחר מספר שנים בהן עסקתי בעיקר בעבודה סוציאלית קהילתית וכמרצה בתחום חוק סיעוד, למדתי לתואר שני בתת- מגמה קלינית, טיפול בנפגעי טראומה, גם כן באוניברסיטת חיפה. במהלך הלימודים התנדבתי במרפאה לבריאות הנפש בבית חולים "העמק" בעפולה. לאחר מכן התמחתי בתחום טיפול באלימות במשפחה וטיפלתי בגברים ונשים נפגעי אלימות, כשבמקביל המשכתי לעבוד במחלקה לשרותים חברתיים כעובדת סוציאלית של משפחות במושבים וקיבוצים. עם השנים התחלתי לעסוק יותר ויותר בטיפול נפשי במבוגרים, ובנוסף הנחתי סדנאות בתחום אלימות בין בני זוג, תקשורת בין אישית וחשיבות המגע. בשנים האחרונות למדתי פסיכותרפיה דינמית במכון מגיד בתל-אביב והתנדבתי שלוש שנים בבית חולים "אברבנאל". כיום אני מדריכה סטודנטים לעבודה סוציאלית, מדריכה הורים ומטפלת בפסיכותרפיה בילדים, בני נוער ובמבוגרים.

<<חזור לחיפוש