דור רויטמן- פסיכולוג קליני
 • דור רויטמן
  פסיכולוג קליני

  נייד: 050-7616919
  אזור טיפול:

  ראשל"צ, נס ציונה, רחובות, גדרה
  שפות טיפול: עברית, אנגלית

דור רויטמן- פסיכולוג קליני


מי אני
פסיכולוג קליני מומחה, מטפל במבוגרים, מתבגרים וילדים, טיפול משפחתי וטיפול זוגי. בעבודתי במסגרות שונות רכשתי ניסיון בטיפול בקשיים רגשיים, חרדה ודיכאון, בעיות ביחסים, התמכרויות, ליווי הורים וטיפול בילדים המתמודדים עם פחדים, קשיים חברתיים, בעיות קשב ובעיות התנהגות. אני מדריך מטפלים מתחום הטיפול בהבעה ויצירה וטיפול בעזרת בעלי חיים ומעביר סמינרים והשתלמויות לאנשי מקצוע.

כיצד אני מטפל?
ידוע כי הקשר הוא המרכיב החשוב ביותר בטיפול, ומנבא הכי טוב את תוצאתו. בשבילי התבוננות בקשר הטיפולי היא חלק מהותי מעבודת הטיפול. החשיבה הטיפולית שלי היא דינאמית, ומשלבת בין ראייה מערכתית-משפחתית, של האדם על רקע הסביבה האנושית ומערכות היחסים בהן גדל בעבר ומוקף כיום, לבין חשיבה תיאורטית המושפעת מגישות פסיכואנליטיות קלאסיות ומגישות עדכניות מעולם ה-CBT.דור רויטמן- פסיכולוג קליני

דור רויטמן- פסיכולוג קליני

דור רויטמן- פסיכולוג קליני

הכשרה אקדמאית
וניסיון מקצועי
M.A. בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת תל אביב.

בוגר קורס הנחיית קבוצות, אוניברסיטת ת"א. קנדידט במכון לאנליזה קבוצתית.

התמחות קלינית ב'עמך' - המרכז לטיפול בניצולי השואה ובני הדור ה-2 וה-3, ובביה"ח הפסיכיאטרי אברבנאל במחלקת נוער.

משרד הבריאות - טיפול נפשי ואבחון של מתבגרים ומבוגרים, והנחיית קבוצות טיפוליות.

מרכז ילדים-הורים – טיפול משפחתי, הנחיית קבוצות טיפוליות הדרכת מטפלים.

מטפל ומדריך מטפלים בעזרת בעלי חיים, במסגרות שונות. בעל מספר פרסומים בתחום, והרצאות בכנסים שונים בארץ ובחו"ל.

מספר רישום בפנקס הפסיכולוגים: 98442. מספר מומחה – 3253.

דור רויטמן- פסיכולוג קליניתחומי טיפול ייחודיים
טיפול במשברי חיים, תחושות של תקיעות, או לחילופין חוויה של חוסר חיים, חוסר הנאה או חוסר תשוקה. לפעמים אנשים "נתקעים" במעגלים סגורים, מוצאים עצמם לכודים בחיים שמרגישים כאילו "קרו להם", ומחפשים לשבור את הדפוסים המוכרים. בעבודתי פגשתי לא מעט אנשים שבעזרת הטיפול הצליחו להפוך מדמויות בסיפור שמישהו אחר כתב, למחזאי ולבמאי של חייהם.

טיפול באנשים המתמודדים עם השלכותיהם של אירועים טראומטיים, כגון תאונות, אובדנים משמעותיים ומחלות, או קורבנות של אירועי אלימות או פגיעה מינית. אנשים אלו לעתים קרובות חווים את חייהם כאילו נקטעו וחולקו ל"לפני" ו"אחרי". השלכות הטראומה עשויות להיות נרחבות ולהשפיע על כל תחומי החיים. הטיפול במקרים כאלו דורש כלים ייחודיים ועבודה משולבת הנוגעת הן בעולם הפנימי והן בהיבטים של התפקוד בעולם החיצוני.

עבודה בסביבות טיפול מגוונות, בתוך או מחוץ לחדר הטיפולים. מצאתי שעבודה טיפולית בסביבה טבעית ובקרבת בעלי חיים מקלה על ההתאקלמות לסביבת הטיפול ומשחררת מתחים. אני נעזר בכך עם ילדים ובני נוער (ואף מבוגרים) המתקשים עם השהייה בחדר לאורך זמן, או שזקוקים לפורקן רגשי בתנועה. לעתים קרובות נוכחות של בעל חיים ממקדת את תשומת הלב, משרה ביטחון ומעודדת ביטוי רגשי. במקרים שזה מתאים, אני נעזר בכלבתי שולה או בבעלי חיים אחרים, כחלק מהטיפול.

טיפול משפחתי, זוגי, וטיפול קבוצתי. בעבודתי במסגרות ציבוריות שונות התמחיתי בצורות טיפול אלו, בהן נעשית עבודה טיפולית הממוקדת בקשר בין אנשים ובהתפתחות אישית וטיפול במצוקות שונות דרך העבודה על הדינאמיקה המתרחשת במרחב הבין-אישי. האדם הוא יצור חברתי, והקשיים הרגשיים שאנו חווים קשורים תמיד ליחסים שלנו עם בני האדם שסביבנו. בטיפול משפחתי, זוגי או קבוצתי אנו רותמים את המרחב הטיפולי לעבודה על יחסים אלו.

דור רויטמן פסיכולוג קליני