<<חזור לחיפוש



אסף כהן


אסף כהן

פסיכולוג קליני


פסיכולוג קליני מומחה, מטפל במבוגרים ונוער בגישה דינמית, בשילוב כלים קוגניטיביים-התנהגותיים, בהתאם לצרכים העולים בטיפול.


תחומי התמחות:
התמכרויות,הפרעות אכילה,בריאות הנפש,חרדה ופוביה,דיכאון,בעיות במיניות וזהות מינית,אבל ואובדן,פוסט טראומה,הדרכת הורים


צור קשר עם אסף כהן



שלום רב,

שמי אסף, פסיכולוג קליני מומחה, המטפל במבוגרים, נוער וזוגות בקליניקות פרטיות בגבעתיים ובבאר שבע.

ניתן לקרוא עוד אודותי על ההשכלה וההכשרה שלי ותחומי המומחיות שלי באתר: www.assafcohen.co.il

פניה לטיפול ופגישת היכרות

המחשבה על פניה לטיפול מעוררת רגשות מעורבים. בין הרגע שבו מתקבלת ההחלטה הפנימית לפנות לעזרה לבין הרמת הטלפון קיימים התלבטות, חשש, ורצון "לפתור את זה לבד". גם בשלבים הראשונים של הטיפול, פעמים רבות המטופל "בודק את המים" ותוהה - האם מתאים לי להיות בטיפול? האם יש לי כימיה עם המטפל? האם אני מרגיש שניתן לעזור לי? אלו הן שאלות חשובות וטבעיות והתייחסות אליהן היא חלק משמעותי מפגישת ההיכרות. פגישת ההיכרות היא למעשה מרחב בו יכולים המטופל והמטפל לבדוק יחד מה הם הציפיות והצרכים ומהו סוג הטיפול הנחוץ.

מהו טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי הנו מפגש אישי, בו מתקיים שיח מילולי ולא-מילולי בין שני אנשים, שיח המתמקד בעולמו של המטופל. הטיפול הוא מקום להכיר ולבחון לעומק את הרגשות, המחשבות וההתנהגות שלנו, בסביבה מאפשרת ובטוחה.

אנשים פונים לטיפול ממגוון סיבות, אולם המשותף לכולם הוא תחושה של חוסר מוצא, חוסר יכולת "לצאת מזה", "לפתוח דף חדש" למרות שזהו הדבר שהם רוצים יותר מכל. הפניה לטיפול מאפשרת למטופל ולמטפל להתחיל להתיר יחדיו את הקשר.

בשונה משיחה עם חבר קרוב או קרוב משפחה לטיפול הפסיכולוגי יש איכות שונה. במסגרת הטיפול, המטפל מתמקד במספר רבדים הקיימים בשיחה, ומסייע למטופל לבוא במגע עם החלקים השונים הקיימים בו. מטרת הטיפול אינה להרגיע או "לנרמל" את הבעיה, אלא לחוות ביחד את הכאב והקושי, ולהגיע למצב של צמיחה נפשית.

לקשר בין המטפל למטופל יש חלק משמעותי בטיפול וביטחון ואמון הם בסיס הטיפול. "בתוך החדר" המטופל והמטפל בוחנים יחד את מערכת היחסים שלהם ומבינים כיצד שניהם משפיעים האחד על השני. כלומר, הקשר הטיפולי הוא סוג של מעבדה, בטוחה ומוגנת יחסית, בה אנו יכולים לגעת באופן עדין ומקבל ברגשות לא קלים ולהתחיל לשחרר את השפעתם החזקה עלינו.

טיפול פסיכולוגי הוא תהליך הדרגתי. מטבע הדברים יש בו חוויות של התקדמות אך גם של נסיגה. כמו כל תהליך של צמיחה הוא מכיל בתוכו רגעים של שמחה ושחרור אך גם של תסכול. הבנה וקבלה מראש של הקשיים השונים הצפויים בדרך היא חלק משמעותי של הטיפול.



ניסיון מקצועי

פסיכולוג במשפחתוני 'הכפר הירוק' - טיפול בילדים ובני נוער, הדרכת צוות טיפולי.
פסיכולוג במחלקה סגורה, מרכז רפואי ע"ש יהודה אברבנאל.
פסיכולוג בשירותי היעוץ לסטודנטים, אוניברסיטת בן גוריון.
פסיכולוג בי"ס יסודי וגני ילדים, שירות פסיכולוגי חינוכי, גני תקווה
פסיכולוג במרפאת מבוגרים, ביה"ח איכילוב.

הכשרה קלינית

פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר.מ 27-3804)
הכשרה בטיפול במבוגרים, זוגות, בני נוער, ילדים והדרכת הורים.
הכשרה בטיפול ארוך-טווח ובטיפול קצר, ממוקד בזמן.
התמחות בגישה הפסיכודינמית והקוגניטיבית-התנהגותית.

<<חזור לחיפוש