<<חזור לחיפושאלון קמפינו


אלון קמפינו

פסיכולוג קליני מומחה


מטפל מנוסה במבוגרים וילדים. ליווי מקצועי ומעמיק בתהליכי צמיחה מתוך מצבים מגוונים של קושי ומצוקה, תוך דגש על יחס אכפתי ואנושי בגובה העיניים.


תחומי התמחות:
חרדה ודיכאון, התמודדות עם משברי חיים, הדרכת הורים, טיפול במבוגרים, מתבגרים וילדים, הפרעות אכילה


צור קשר עם אלון קמפינופסיכולוג קליני מומחה, עובד עם מבוגרים, בני נוער וילדים כ 15 שנה.
אני מטפל מתוך תחושה של יעוד ואהבה גדולה למקצוע ולבני אדם ומוצא בעשייה זאת מרחב מתמשך של למידה והתפתחות.
לאורך השנים התנסיתי בעבודה עם טווח רחב מאוד של פונים ופונות מבחינת סוגי קשיים והפרעות, גילאים, רקע סוציו-אקונומי, רקע תרבותי, מצב משפחתי, בריאותי, יכולות אינטלקטואליות ושפתיות, נטיות מיניות, זהויות מגדריות וכו׳. עם כל פונה ופונה- מדובר במסע ייחודי של גילוי. אני חותר למציאת שפה משותפת וליצירת מרחב בטוח ומכיל, בו יוכל המטופל לחוות אמפתיה וסקרנות לא שיפוטית, ולחקור באומץ יחד איתי את חווייתו הפנימית, צרכיו הנפשיים ויחסיו עם האחר.
אני מאמין שבני אדם זקוקים למרחב חיוני כזה, כדי לצמוח מתוך משבר מטלטל, או מתוך דפוסים מגבילים החוזרים ונשנים על פני שנים. הצמיחה, ההעצמה והתובנות הנרכשות בטיפול פסיכולוגי מוצלח, מתבטאות ביכולת גבוהה יותר לנטילת אחריות וחופש בחירה, ובהסתגלות טובה יותר למציאות, תוך מתן הכרה ומענה משמעותיים למגוון צרכיו ותשוקותיו של האדם. דגש רב ניתן על שיפור התקשורת הרגשית והבנה טובה יותר של יחסים, מתוך הראייה שלקשרים בינאישיים יש תפקיד מרכזי בבריאות הנפשית.
שדה הפסיכולוגיה של ימינו הוא רחב ועשיר וממשיך להתפתח מבחינת תיאוריות, טכניקות ומחקר מדעי. כמטפל עכשווי, אני משלב בעבודתי גישות וכלים שונים, תוך התאמתם לצורכי המטופל וסוג האתגרים שלו. הבנה פסיכודינמית היא מרכיב משמעותי בראייה שלי את המטופל והיחסים בינינו. בכלל זה אני רואה עצמי כמושפע מזרמים פסיכו-אנליטיים של ״פסיכולוגיית העצמי״, תיאוריות יחסי-אובייקט וגישות התייחסותיות מודרניות. השפעות נוספות כוללות את הפסיכולוגיה האקזיסטנציאליסטית ואת הגישות המשלבות תפיסות גוף-נפש מהמזרח, למשל מיינדפולנס.
לפי הצורך ואופי הקשיים, אני משלב גם כלים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי שנמצאו כיעילים מאוד למשל בעבודה עם הפרעות חרדה ודיכאון.
כאשר אני עובד עם ילדים, מקום רב ניתן למשחק ויצירה לצד השיח והשילוב של עבודה במקביל עם ההורים מהווה פעמים רבות מרכיב חיוני להצלחת הטיפול.

קיימת אפשרות לטיפול במחיר מוזל לסטודנטים ומעוטי יכולת


בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ומוסיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן 1994-1996
בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב 1997-2000
פרקטיקום פסיכולוגי חינוכי בתחנה בהרצליה
פרקטיקום קליני במרפאה קהילתית -יפו
התמחות קלינית 2004-2008 בית חולים תל השומר
בוגר התוכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית - אוניברסיטת תל אביב 2010-2013
השתלמויות שונות בתחומים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, מיינדפולנס, ועוד

מטפל בקליניקה פרטית במרכז תל אביב ובמועצה המקומית אזור.
בעבר- פסיכולוג במרפאה לבריאות הנפש של הילד והמתבגר - טיפול פסיכולוגי בילדים, מתבגרים והורים, טיפול דיאדי, הנחיית קבוצות, אבחון והערכה.
וכן במחלקה הפסיכוסומטית- נוער (הפרעות אכילה) - הערכה, אבחון, טיפול פסיכולוגי, טיפול משפחתי.
כמו כן, במשך שש שנים הייתי חבר בצוות המטפלים של מכון זלצמן (בראשות פרופ׳ גיל זלצמן) ברמת אביב.


<<חזור לחיפוש